Kukuruz 2019

2.4D znaci da 2 dana pre primene bude toplo, normalno vreme a 4 dana posle da ne bude zahladjenja. To sto korovi rastu je vec neki drugi par opanaka. Kao sto kaze IMT 577 mnogo je bezopasnije koristiti mezotrion.
ma to je tropska biljka nista nece da joj fali

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Apsolutno nisam pristalica 2.4D preparata. Ali vidim da ih ljudi i dalje koriste, pored tolikog izbora herbicida... Jel u pitanju cena ili je nešto drugo po sredi?
 
Cena,najpovoljniji je a,drugo navika.Taj Monosan se proizvodi preko 30god i ljudi navikli.Pogotovo stariji deo populacije.
 
Ja cu ga koristiti umesto totala jer kukuruz ide u jednu zakorovljenu njivu. Setva ocito tek posle Djurdjevdana jer je i juce pljustalo.
 
Danas prskamo intermeco 0.15l/kj + nikosav 0.55l/kj + lepak neki galenikin.

- - - - - - - - - -

3-5 pera, zavisi od njive do njive.
 
U toku sledeće nedelje prskanje .Imam jednu parcelu gde moram suzbijati rizomski sirak u kukuruzu .Nije gust ali ...Desilo se ,njiva oprskana totalom u avgustu ali je u jesen izbio nov.Kako je jesen bila duga on se "užilio".

Ovde nema problema ,ogled Dekalba.



 
Рајфајзен Уликс и Тветор
Photo0897.jpg
 
ma to je tropska biljka nista nece da joj fali

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Tako je, nece faliti nista kukuruzu...................do polovine jula, tada ce mu nesto zafaliti. :haha:

Da ne bude da se zlurado smejem, pre sam za 2.4d i da on umanji prinos nego za palamidu pa da ona umanji prinos. Evo mog kukuruza koji je pod stresom tretiran s 2.4d + zakasnjeno, u susnom julu pokazao posledice nepravilne primene. To je jedina njiva koju sam tretirao Matonom, i jedina njiva gde sam imao jalove biljke. Na povoljnoj godini se ne pozna toliko, ali ako malo zezne....
 
Poslednja izmena:
Tako je, nece faliti nista kukuruzu...................do polovine jula, tada ce mu nesto zafaliti.

Da ne bude da se zlurado smejem, pre sam za 2.4d i da on umanji prinos nego za palamidu pa da ona umanji prinos. Evo mog kukuruza koji je pod stresom tretiran s 2.4d + zakasnjeno, u susnom julu pokazao posledice nepravilne primene. To je jedina njiva koju sam tretirao Matonom, i jedina njiva gde sam imao jalove biljke. Na povoljnoj godini se ne pozna toliko, ali ako malo zezne....
moj gura peto pero, juce oprskan i to mu je to za ovu godinu. ja mislim da sam na vreme.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
@петаркрсмановић зашто си имао јалових биљака ?
 
Колики је био кукуруз и којом дозом си ишао? Да ли је тај јалов имао неки заметак и клип или баш ништа?
 
@ratatui ne secam se doze, ali njiva je manja od hektar a kupio sam bio litar tako da je sigurno bila puna doza. Kukuruz je bio 5 pera, a znam sta hoces da pitas - Da li je mozda bilo jalovih zbog suse/kvaliteta zemljista? Mislim da nije, prvo zato sto razmak izmedju biljaka nije bio mali a i nicanje nije bilo za desetku, a njive znam kako djubrim i obradjujem. Da li je do genetike, da ZP cuva jedinku pa zato ne stvara klip - moguce. Ipak sam 99% siguran da sam mnogo dopirneo prskanjem a losa godina je to pokazala.
 
@ratatui ne secam se doze, ali njiva je manja od hektar a kupio sam bio litar tako da je sigurno bila puna doza. Kukuruz je bio 5 pera, a znam sta hoces da pitas - Da li je mozda bilo jalovih zbog suse/kvaliteta zemljista? Mislim da nije, prvo zato sto razmak izmedju biljaka nije bio mali a i nicanje nije bilo za desetku, a njive znam kako djubrim i obradjujem. Da li je do genetike, da ZP cuva jedinku pa zato ne stvara klip - moguce. Ipak sam 99% siguran da sam mnogo dopirneo prskanjem a losa godina je to pokazala.
on ide po hektaru 0,6-0,7 ti si ga izgoreo druze malo vise..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
f6b049eaea4c71814e39158b5af0e0a0.jpg
 
Nazad
Vrh