Kukuruz 2019

Ove godine a i prethodnih p0216 opet ubedljivo obecava. Tu je negde 0704, , 0074 deluje slabije. U dkc 5031 nisam ulazio ali videcemo na kraju. Sve je jos jako i zeleno. Jedino sto P0216 ima bar 0.5% klipova koji su bolesni. Siva mehurasta garez.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja greska nisam napisao da ocekujem 8-9t/ha. A ako bude toliko bice sasvim pristojan prinos s obzirom na napad cvoraka po vrhovima klipova, grad u junu pred metlicenje i po malo sirka i poponca koje je Adengo propustio jer su prevelike oaze kao posledica 3 godine kukuruza za redom.
 
68483587_367523500592795_1885031455105482752_n.jpg


- - - - - - - - - -

68897315_948057315528856_5729193176921538560_n.jpg


- - - - - - - - - -

syngenta Corintos fao 300
 
Pionir 0725. Okrunjen iz ambara, okupan sa gauchom i posejan. JEdino sto je na najlosijoj njivi, zuta zemlja, nikakva.

Jesi možda gledao koja je fao grupa tog iz ambara......?
Pitam zato, jer imam posijanog najranijeg osječkog, koji jw dosta daleko od ostalih kukuruza i nije se mogao oprašiti da promjeni svojstva...... Pa možda da ga ostavim i zaprašim za slijedeću godinu i posijem na uljanu repicu....... Direktno, bez ikakve obrade, ako bude kiše u tom periodu kao ove godine..... Pa ako uspije, uspije...... Trošak nikakav.....
 
Koliko kukuruz sa slike nije dugo dobio kiše? Kod nas u BiH najdulje razdobjle bez kiše bilo je 15 dana. Kukuruzi se zelene i obećavaju jako dobar urod
 
Kod nas ima takvih kukuruza kolko hoces,neki su skroz zuti bili jos pre nedelju dana,od zemlje do metlice,kao u oktobru.Jos od pre 2 meseca zemljiste je bilo u deficitu sa vlagom,i bilo je kisa ,ali sve u nekim mizernim kolicinama.
 
To sto je ovako zut i izgoreo ne mora nuzno da znaci i los prinos. Mada ima i gde je celo leto bio veliki deficit padavina
 
Kod nas bi mogao da se skida klip ko planira berbu u klipu a skidanje u zrnu ako ovako nastavi za 10-ak dana može da krene bez problema.
 
Koliko kukuruz sa slike nije dugo dobio kiše? Kod nas u BiH najdulje razdobjle bez kiše bilo je 15 dana. Kukuruzi se zelene i obećavaju jako dobar urod
Kiše nije bilo 20-etak dana.Nije problem u kiši ,mislim da u zemljištu još i ma vlage .Problem je visoka temperatura i rani hibrid.Ovom je prošlo 110 dana od nicanja .
 
Malo sam se prisetio prošlogodišnjeg kukuruza u ovo vreme.Slično kao i sada .Bio bih zadovoljan da prinos bude na nivou prošle godine.

 
Nazad
Vrh