Kukuruz 2019

Nije mi sad bas najjasnije da li je dkc 5031 ukupna cena zasticen forceom 144e ili se na tu cenu dodatno plus plaća force?
 
Kakva su Vam iskustva sa Dkc 5830? Brao bih ga u klipu, a sejao na losijem zemljistu, negde pomalo i peskovitom....?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Zna li ko šta o firmi iz bačke palanke koja ima stranicu na instagramu pod nazivom "povoljno_pesticidi"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dukej a kakav ti je bio taj 5222?

Ne znam tačno jer je kamion došao sa njive gde je bio Pionir na njivu gde je bio DKC. E sad koliko je bilo u kamionu pre DKC-a - ne znam. Plus sam još ja sa mojim prikolicama vukao, a i u njima je bilo i Pionira i DKC-a (kombajner mi je tražio da na drugom kraju otsipa malo da može da istera krug...). Sve u svemu, po kilaži ne znam koliko je koji rodio, ali je DKC imao za 1% (a i jače) veću vlagu nego Pioniri. Šacujem da je DKC bio između 0023 i 0216, i to samo po izgledu jer nisam mogao da procenim ni po bunkeru jer su mi Pioniri bili na 500m duži a DKC na 400m.
 
BC Pajdas probao 2018-te,nije bio los, ne mogu da kazem, i svinje ga jedu ko lude, ali greska neka u genetici, svaki nezavrsen do kraja, neki crven,neki narandzasti klip,setvena jedinica je bila 3300 din. Jedina prednost sto stvarno nije bio bolestan i nije ga napadala buba. ZP 666 sam imao, uz mali dodatak jer mi je nestalo semena ZP 684, odlicni su bili,krupno zrno,lepo se kruni,melje,ima jos malo manje od 3 meseca do setve, tako da cu odluciti kasnije koji hibrid sejati, imajuci u vidu ako bude nastavak zime hladniji sa snegom, postoji opasnost od suse na leto, i to treba gledati. :)
 
Nazad
Vrh