Kukuruz 2019

Te iste godine je i kod nas led napravio dar-mar od kukuruza ostali samo patrljci kao opusci,ja poslusao osiguravajucu kucu i presejem kukuruz kao 100% stete,a komsije nisu i jedan kolega pola presejao,a pola nije kukuruz se povratio regenerisao i bio bolji od nasih presejavanih.Cak kolega koji je pola njive presejao,a pola ne na strani koju nije presejao imao bolji kukuruz jos ove sto smo mi presejavali napao plamenac.Inace kukuruzi su bili izmedju 6 i 8 lista kada ih je led osurio.
 
2012 godine led je opustosio sve kod mene...Kuknjava se cula u svakom dvoristu..Jedan zastitar sa kojim saradjujem nije mi dao da nista presejavam,jos mi predlozio da odradim u kucnoj varijani folijarno djubrivo.15kg djubriva od golubova stavi se u dzak od jute i potopi u 200l vode.Ostavi da na suncu procne fermentacija...kad se se zavrsi(posle 4-5 dana).uzme se 15l tecnosti i prska se 1ha povrsine.Ja sam sa takvom koncetracijom uspeo da za 4-5 dana povratim lisnu masu na kukuruzu soji...jedino psenici nije bilo spasa jer je led svu izlomio...
 
Kod mene 9911 i dalje bolje napreduje od Kolumbaris-a. Ista parcela i dobili sve isto. Mada je Kolumbaris imao slabije nicanje odnosno sporije je izlazio u odnosu na 9911. Oba su oprskana i trava je uništena. Čekam da (ako bude tako) malo zasija sunce i prosuši bar površinski sloj pa da ih išpartam i bacim ostatak uree. A posle neka ga ovaj odozgo malo greje malo poliva. I onda će biti dobri.
 
U kojoj fazi lista si to prskao i sa kojom količinom vode po hektaru?

2012 godine led je opustosio sve kod mene...Kuknjava se cula u svakom dvoristu..Jedan zastitar sa kojim saradjujem nije mi dao da nista presejavam,jos mi predlozio da odradim u kucnoj varijani folijarno djubrivo.15kg djubriva od golubova stavi se u dzak od jute i potopi u 200l vode.Ostavi da na suncu procne fermentacija...kad se se zavrsi(posle 4-5 dana).uzme se 15l tecnosti i prska se 1ha povrsine.Ja sam sa takvom koncetracijom uspeo da za 4-5 dana povratim lisnu masu na kukuruzu soji...jedino psenici nije bilo spasa jer je led svu izlomio...
 
2013. je to bilo,30. maja.
Da upravu si...evo nasao sam tikvice u povrtnjaku kako su izgledale posle nevremena...
e84e3ad7d23e56e48c21a86dd4ae1d01.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Dobro sam zapamtio,imao sam i ja štete tad. Ovde kod kuće nije bilo grada,ali kad sam krenuo da obidjem njive...onaj deo kod crkve i škole,belelo se kao da je sneg pao...
 
Komsija Topalovic moze li ta tvoja špecija da se koristi i u redovnoj agrotehnici? Ili samo posle grada.
 
U ovom uzrastu samo Eqvip ,ili neki nikosulfuron sa rednom prskalicom pod listove sta mislite?
974cg7.jpg


- - - - - - - - - -

Ima sirka u drugoj polovini njive, nisam mogao da udjem da bih slikao.Spustilo se nebo,i manji potop se stvorilo niotkud
 
Kad idete rednom prskalicom,tj prskanje u redu,kako radite sa dozama hemije ?,jel se smanjuje i koliko ?.
 
Isto ostaje sve, mislim na koncentraciju, stim sto 3x vise uradim U temi redno prskanje, post 22 sa slikom, tako mislim da uradi ove vece kukuruze korektivno
 
Nazad
Vrh