Kukuruz 2019

Ja sam ove godine rasturio euronatur,je l koristio neko njega,ima liniskustva,cena 56din za kg

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Zato sto se K i P sporo pomeraju u zemlji i unosenjem u prolece (spremacem i drljacom) ne stignu u zonu korena. Mada ja sam prosle godine upravo to uradio,posto nisam stigao u jesen i ooet je bilo efekta. Bacao sam NP 20:20 sa 90% vodorastvorljivim fosforom
 
Map 12:52 je bio oko 60din./kg. Mislim da je bilo i za manje. Gde ti nadje 650e cenu, za te pare imaš mnogo bolja djubriva.

U proleće vam nema efekta bacati mešano, jer usev te godine ništa ne iskoristi. Ali ostaje u njivi kao zaliha, to stoji. U proleće jedino neko brzo razgradivo se odrazi na usev.
Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Mislio na 65din,a napisao e. Moja greska. Ja za 60din/kg nisam mogao naci kod nas je bila nestasica MAPa jesenas.
 
N.A bilo je kod Tomića jesenas kol'ko hoćeš a svakodnevno prolaziš pored njegovog mlina i silosa pa si mogao po džak-dva nositi uz put kući. :osmeh:
 
Zato sto se K i P sporo pomeraju u zemlji i unosenjem u prolece (spremacem i drljacom) ne stignu u zonu korena. Mada ja sam prosle godine upravo to uradio,posto nisam stigao u jesen i ooet je bilo efekta. Bacao sam NP 20:20 sa 90% vodorastvorljivim fosforom

Čije je proizvodnje taj NP 20:20 i koja mu je bila cena?
 
Kod mene jos nije nikao. A sejan je 3. aprila. Uspeo sam da posejem u vlagu, ali ne nice....
 
треба му бар две недеље да изађе .кад добије оптималне услове ево га напољу за 8-9 дана ,изаће он наоружати се са џаста лидл пејшнс:haha:
 
Obilazio danas njive oko sela. Zrno kukuruza puklo i vidi se bel tackica gxe je klica. Sejano u izuzetno suvu zemlju, sreca u Boga, dao kišu.
 
Ja danas obilazio, sejan 1.4, pocinje da izlazi. Ala ce mu biti veselo narednih dana.
 
Bolje mu da cuti dok ne prodju najavljeni moguci mrazevi.
Al je zato suncokret na mnogo parcela vec napolju.
On trpi mraz.

- - - - - - - - - -

Ivanz nisam pratio razlike jer već nekoliko godina u nazad samo Map koristim jer je povoljna cena pa da parcele obezbedim fosforom dok je jeftin.
Pripazite sa kolicinama fosfora u zemlji preko nekoliko postaje otrov, koji moze potrositi samo soja u monokulturi ako i za nju nije previse.
 
Verovali ili ne grad malopre pao u kukuruz i suncokret koji tek niče, redovi se tek naziru da li može da ga ošteti u ovoj fazi nicanja, rasta .......
 
Nazad
Vrh