Kukuruz 2019

pa ko ga nije tretirao presadjivao je..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ove godine opasni napadi svud i gde ga nikad nije bilo. Gauco odradio posao u kukuruzu, ali sam se zeznuo nisam tretirao suncokret i tu mi fali od 5 do 15% sklopa. Ali sam odlucio da ne presevam.
Dokle ima na trzistu preparata za tretman semena dobro je, kad ih ne bude bilo morace fabricki tretirano da se uzima i ako je skupo kao da ga zlatom tretiraju
Drugar sejao ne tretiran kukuruz i imao je srece vrlo malo mu fali od sklopa i ako je nalazio crve.
 
I kod nas bas zesci napad ove godine...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Dekalb 4943 Ne tretirano seme. Sklop odlican. Setva 1 Aprila na 21 cm. Jos nije prskan ni sa cim.
Gura 5 list. Soja je bila u monokulturi nekih 8 god.
1848c09fdf3df822bbc77051ed32bf79.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ove godine sve tretirao kondorom i kukuruz i suncokret a imam i snimak sa njive gde sam snimio pipu kako se vrti u krug i prevrće nisam imao vremena da čekati da crkne . :haha:
 
Dokle ima na trzistu preparata za tretman semena dobro je, kad ih ne bude bilo morace fabricki tretirano da se uzima i ako je skupo kao da ga zlatom tretiraju
Bice Imidakloprid-a posto se koristi u krompiru i jabuci za vasi.
Ovde nisam primetio da ima napada zicanjaka,i ako ja tretiram, vidim kod ostalih sto je niklo a ne tretirano da je dobar sklop.
 
Danas obisao kukuruz, hteo sam da ga oprskam nekom jeftinijom varijantom ali se neda, nemogu traktorom da udjem, mekano je njiva je takve strukture da zadrzava vodu.Nema mnogo korova samo u pojedinim delovima parcele ali nemogu da ostavim to tako. Neznam sta se desilo sa cickom, nije bilo mraza a on je legao lako se cupa iz zemlje, mozda zemljisni herbicid deluje na njega.
64GLgQO.jpg


tsW69Wj.jpg

KkyZVTt.jpg
 
Bio u obilasku i kukuruz se nešto obesio kao žalosna vrba.Sreća pa je padala kiša inače bi bilo mnogo problema sa pokoricom.
 
Znaci kukuruz radjen u 5. Listu sa cambiom 2.5 litre po ha danas isao u obilazak ima 6 listi proslo 7 dana od prskanja i nakrivio se. Jel ima tko iskustva kad se nakrivi u toj fazi od hladnoce i dikambe sta bude?
 
Ljudi do kada se moze presevati kukuruz?
Imam jedno 2 ha koja cu mozda presevati, pa se dvoumim....
 
Nazad
Vrh