Kukuruz 2019

Kiraj kako izgleda 4943 ako ga imate u ogledu ili u redovnoj setvi?Inače bio sam prekjuče u obilasku i baš prošao kroz jednu parcelu da pregledam malo stanje i za sada nema bušotina od plamenca.
Imamo ga u redovnoj setvi,na nižem terenu kojeg je tukao led ,davila voda ....izgleda kao "razbijena vojska".
 
@Milan Firkovic86 dosta o tome imaš u temi semenski proizvodi.
P 9241 počinje da izbacuje metlicu,setva početkom aprila
1zbfq5g.jpg

105z76x.jpg
 
DKC 4717 izgleda bolje od 4943 i pojedini kazu da je los taj hibrid. zato 9911 pioneer ga cepa kako izgleda.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
2017-te susne godine, da nisam posejao nesto dekalba ne bi imao kukuruz ni za svoje vlastite potrebe. U ovo doba kada je poceo da metlici najgore je izgledao od svih kukuruza, hteo sam da zovem promotere i da ih vodim na njivu...... Medjutim.......
Maisadur zelen do oktobra, negde dobio tarup a bilo je i skidanja kombajnom na parceli od celih 3kj gde je bilo cca 500kg zrna..... A taj podgoreli dkc 5031 koji nije na kraju bio vislji od metar i zilet dao 2,5t/kj.....
 

Ne tvrdim da je lose, samo nisam pristalica toga. Kukuruz se do treceg lista hrani iz klice a tada ima vec poprilicino lepo formiran korencic koji ide i 10cm, a najveca masa korena je na oko 1m dubine, a ja sam zaorao ureu i ona je posle 300mm padavina i oko 6 meseci dospela do 70cm, zapitam se gde je onda urea dodata u depozitorima, jos kada cujem trgovce masinama da se koriscenjem depozitora smanjuje kolicina djubriva, te da se dodaje bas neposredno ispod samog korena, a da pola od onoga sto primenimo raspiacem biljka ne moze da uzme prosto mi zvuci smesno. Zelim da koren ide za hranom u dubinu a ne sve da mu je na izvolte u par cm dubine
Pratio sam malo setvu sa ureom u depozitorima, i nikada mi se takav kukuruz nije svidjao i prvi je pocinjao da uvija listove kada bi malo upeklo i bio bi dosta nejednak, a neka se desi da u fazi 5-8 listova dobije neku svetlu boju i malo se nakrivi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Winchester nebih se baš sve složio , prvo nisu sve zemlje iste , u nekim krajevima je potpuno ludo raditi kukuruz bez prihrane kasnije . U nekim zemljama može u nekim ne. Drugo nebih se složio da je najveća masa korjena na metar dubine , mislim da je najveća masa upravo plitko . U nekoj zemlji ni ne dodje do metar dubine , a negdje ide do 2 , pa opet sve zavisi i od raspoložive vlage , nije tako jednostavno.

images
 
Potpuno se slazem, ovo sto sam napisao se odnosi iskljucivo na karbonatni cetnozem na kome sam ispitivao, imam i ja peskova i mokroga rita gde voda lezi na 70cm i tu celu kolicinu azota dajem na prolece.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posledice nedeljnog nevremena. Oporavice se sigurno, samo je pitanje koliko je grad odneo od prinosa. Imam i nakrivljenog, tek tu ne znam sta ce biti da li ce ispraviti i koliko ce uticati na prinos
a989a2baf85c0e2bf8c18e0b6dd7af48.jpg
16fb47f3df382b13ee84a0602406e484.jpg
0cb33abc13099d875536815aa6cc8a30.jpg
675b8ef02e5034149a612499afbc9069.jpg
6a1cf04f7d50992c1a7e02151cc7d5bb.jpg
064c306f6e5445af787341dde9b44821.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Jel osiguravajuća kuća priznaje ovo? Kolika je ovo šteta u procentima?
Bice stete sigurno, neverujem da je steta veca od 20% za sada.Meni su juce dolazili iz osiguranja, kukuruz je ubijen mnogo vise od ovog.Procedura je takva, pre berbe 7-8dana izlazi komisija da utvrdi stepen stete,Ja sam isao na 10t hektar, kukuruz mi je bio dobar, mislim da ce steteta biti bar 40%. opet zavisi od daljih vremenskih uslova ako bude susa, tesko ce izneti dobar rod a tu razliku neko mora da plati.
 
Lord Ogy da si uključio u osiguranje i rizik od oluje imao bi da naplatiš štetu. To malo poskupljuje osiguranje ako se ugovori ali na kraju ne misliš kad se desi ovako nešto.
 
Nazad
Vrh