Kukuruz 2019

Parao danas kukuruze. U petak je jos bilo mokro, u subotu i juce nije pilot bio dostupan i konacno danas jedva, al' jedva samo u ZP 606 (na slici). DKC 4717 skoro duplo manji, i pri tom jako nejednak, ne znam zbog cega. Da li mozda zbog dublje pripreme? Generalni utisak mi je da se ove godine necu proslaviti sa kukuruzom. Pionir 0216 mi je negde izmedju DKC i ZP, ali i on je nejednak.
c236f248ee05668db75cf33802b5b750.jpg


Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Taj ossk 398 kod mene je imao najbolji porast od svih hibrida, neznam kakav bude u branju ili kombajniranju, jer prvi put sijem.....
 
Ne bi ih sejao da ne sarađujem sa generalnim distributerom pa me njihov agronom a moj dobar prijatelj ubedio da posejem ogled.Ogled je od 4 k.j sa 4 hibrida OS 398,Tomasov,Kulak i Velimir.Svi su posejani na 19cm sem Velimira koji je na 21 cm.Nicanje i rani porast su im odlični a pored njih je još 7 k.j Pioneera 9911 pa ćemo da uporedimo jer tip kaže da su rodniji i po svim parametrima bolji od P9911.Za sada ovako vizuelno nema neke razlike.Prošao sam pored parcele danas ali nisam slikao.Kada budemo postavljali table biće pravi trenutak.
 
Ajde jedno laicko pitanje,kad praviti poredjenje hibrida da li merodavnije uzimate dobru kisnu godinu ili susnu pangledate sa kojim hibridom je manji gubitak?

@Matic je l ti bese sejes n01?
Kako ti se pokazao?

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh