Kukuruz 2019

Ostala jos jedna parcela za setvu pionirovog ogleda, ostalo sve zavrseno. Jutros pala kisa taman da sve lepo zalije. Hibridi dekalb, pionir, lg i kws sve za vrsidbu.
 
Pričao mi tetak koji je nekada bio agronom i kasnije direktor u P.K.B da su tamo negde 70-ih godina kada su se pojavile pneumatske sejalice za kukuruz išli u Rusiju uz kontigent sejalica da obuče Ruse za rukovanje i setvu.Kaže da su Rusi u ono vreme sa njihovim sejalicama sejali kukuruz na nekih 15 cm dubine i da su imali muke žive sa nicanjem a nisu mogli da veruju kako seju ove pneumatske koje su stigle iz tadašnje Jugoslavije.Počeli da štravlaju i negoduju na Ruskom kako oni lete u svemir a došli Srbi da ih uče kako se seje... :haha:
 
Svaka godina je za sebe i treba taktizirati sa dubinom setve srazmerno sa vlagom u zemljistu. Po meni najbolje je sejati kukuruz od 6-8cm, suncokret 4-6cm
 
Pitanje nad pitanjima. Dal juriti vlagu i sejati na 10 i 12cm ili na 3 ili 4cm i cekati ovo malo kise da vlaga dodje do semena?
 
Dkc 4943 i 5075,sejano 04 i 05...
2j4d0k3.jpg

axmczd.jpg

dd2xef.jpg
 
Nikola ilic, koliko ti to uvratina seješ? Na zadnjoj slici skoro do pola njive...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nikola ilic, koliko ti to uvratina seješ? Na zadnjoj slici skoro do pola njive...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Tako sejem i ja. Gde je na kraju njive put tu posejem 18 redi a gde je kanal i nema puta 24 reda. Kada kombajniram prvo to skinem i nema brige dal cu sa kombajnom udariti u prikolicu ili uci u kanal prilikom okretanja.
 
@mixer....Objasni "cici",vecinom se kamioni nabiju blizu pa sve gledam da "dupetom" ne zakacim kada okrecem,a i adapter nije prc mrc pa da kosi lepo i popreko brazde,a ja volim kada je to podsisano.
 
Nazad
Vrh