Kukuruz 2019

P9241 , ja bih ga rangirao iznad DKC5031 , prosle godine jako dobar a i kvalitet zrna ima bolji (tvrdji) od 5031 , a i raniji je sa manjom vlagom je. 5031 je najraniji dkc koji sam imao , ali on je isto jako dobar hibrid. Imao i p9903 ali bi rekao da je 9241 bio bolji.
 
Hvali mi jedan drugar Raiffeisen Tweetor, jel imao neko iskustva sa njim? Kod nas u Srbobranu je bio popularan njihov Ulyxxe, ali ga izgleda nema više.

Takođe jedan drugi drugar koji drži poljoapoteku mi kaže da su ljudi imali pozitivna iskustva sa Masseeds MAS 56.A i da se ove godine traži još više. Jel imao neko iskustva sa njim?

Hteo bih da imam dva hibrida, jedan će biti Pionir 0216 sa kojim sam imao lepa iskustva prošle godine, a za drugi još ne znam, godio bi mi neki jeftiniji al' ne po svaku cenu
 
Ako neko hoce jeftin a dobar hibrid za vrsidbu po meni je odlican Euralis Debussy,vreca je bila 4000 din a to je Dkc genetika.Kod nas se vodi kao fao 470 ali ja mislim da vlagu ispusta kao fao 350-400.
 
Cena euralis debussy je bila prosle nedelje kad sam pitao 41e za jednu vrecu....
Ja poručio dkc4943 po ceni 17.900din za kesh....
 
Hvali mi jedan drugar Raiffeisen Tweetor, jel imao neko iskustva sa njim? Kod nas u Srbobranu je bio popularan njihov Ulyxxe, ali ga izgleda nema više.

Takođe jedan drugi drugar koji drži poljoapoteku mi kaže da su ljudi imali pozitivna iskustva sa Masseeds MAS 56.A i da se ove godine traži još više. Jel imao neko iskustva sa njim?

Hteo bih da imam dva hibrida, jedan će biti Pionir 0216 sa kojim sam imao lepa iskustva prošle godine, a za drugi još ne znam, godio bi mi neki jeftiniji al' ne po svaku cenu

Имаш Улухе у Хемославији цена 4600дин. а Тветор 5250дин.
 
Skidao sam jesenas u ogledu pionir 9911 rodi extra ali se jako tesko kruni,mislim da bi bio idealan za branje
 
Skidao sam jesenas u ogledu pionir 9911 rodi extra ali se jako tesko kruni,mislim da bi bio idealan za branje
Kakva je visina stabljike i klipa? Planiram njega na nekim arendama da posejem za berac dobile su ujesen 120 kg MAP i dobice jos 150 Kg Urea po kj ali prethodnih godina nisu djubrene uopste.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Ala će biti kukuruza nasejano ove godine, sve repice koje su pukle (kod nas 90%) će isto biti kukuruz...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A jbg nesto se mora sejati,nemam neke ok zemlje za soju,imam ali malo 10-15kj,pa mi mrsko da prekacinjem adapter,ovako kada zakacim za suncokret ne skidam do zimskog sna.
 
Kakva je visina stabljike i klipa? Planiram njega na nekim arendama da posejem za berac dobile su ujesen 120 kg MAP i dobice jos 150 Kg Urea po kj ali prethodnih godina nisu djubrene uopste.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока

Srednje je visine stabljika,a i klip je taman gde treba
 
Nazad
Vrh