Kukuruz 2019

Ja sam u kasnijoj setvi posejao onako bezveze na bezveze parcelu čisto da vidim šta će da bude ,imao sam kws semenski od preklani ,je teo ići obrati sebi za seme a oni me preduhitrili ostalo samo malo što im ispalo kad su kipovali u kamion,taj lepo izgleda imam ga u redovnoj i kasnijoj setvi,a domaći je dkc 4717 i ns 3023 ali ga ima samo 4 reda jer sam sipao u dve bat posebno njih a dve su taj kws,nisam ni trovao seme reko šta bog da nit ću propasti nit se obogatiti .
 
Ja danas ubrao 5 klipova razne velicine i okrunio i dobio prosecnu tezinu klipa 182gr,e sad ne znam koliko vlage moze biti,ja sam racunao 35% vlage i minimalni sklop 35000 biljaka po jutru i izadje prinos 4.8t po jutru.
 
slike od pre neki dan dkc 5068
QMYr0

B1eRc5P
B1eRc5P
B1eRc5P


 
Prije >10 god. sam i ja pokušao s doma krunjenim sjemenom. Također sam uzeo samo zrnje iz sredine klipa. Sve je super izgledalo do berbe. Kako je to bila proba stavio sam samo nekoliko redova uz originalno sjeme. U berbi je domeće sjeme jako podbacilo, više od 35% manji urod nego u istom broju redova s originalnim sjemenom. Agrotehnika je bila jednaka. Poslije više nisam isprobavao.
Veselilo bi me kad bi u jesen, vi koji ste ove godine pokušali s domaćim sjemenom, objavili rezultate i usporedbu s originalnim sjemenom (ako imate obje vrste sjemena, istu sortu na istoj njivi).
 
Prije >10 god. sam i ja pokušao s doma krunjenim sjemenom. Također sam uzeo samo zrnje iz sredine klipa. Sve je super izgledalo do berbe. Kako je to bila proba stavio sam samo nekoliko redova uz originalno sjeme. U berbi je domeće sjeme jako podbacilo, više od 35% manji urod nego u istom broju redova s originalnim sjemenom. Agrotehnika je bila jednaka. Poslije više nisam isprobavao.
Veselilo bi me kad bi u jesen, vi koji ste ove godine pokušali s domaćim sjemenom, objavili rezultate i usporedbu s originalnim sjemenom (ako imate obje vrste sjemena, istu sortu na istoj njivi).

Ne moze svaki za seme da se ostavlja, ovde su neki sejali kws kermes i to je bilo uspesno 100%. Nisam nikad probao licno al ovo je proverena informacija
 
Kako je moguće da se dobije klip i zrno na njemu ako su to hibridi? Zar nije da se hibridna pšenica ne može ostavljati za seme za narednu godinu? Znam da mi otac ostavljao seme samo od semenskog paradaiza (stare sorte) a od hibrida novijih probao i nije mogao da dobije ništa. A i kod mene je bilo nekad u bašti samoniklog kukuruza ali izbije klip u komuši i ima bradu ali na kraju nema u njemu ništa.
 
Bio sam prisutan na kws prezentaciji kada je doticni iz gornje price zvao njihovog promotera da dodje na setvu i u jesen na branje ali ovaj nije pristao i tvdio da je nemoguce. Taj covek je pricao da ne moze svaki hibrid jer je isprobavao svasta i damoze samo prva reprodukcija, koliko se secam rekao je da moze i zp 677
 
Moze sto nebi moglo jedino sto nebude zadrzana osobina tog hibrida . Nebudu sve biljke jednake ni po visini ni po izgledu ,brzini rasta . Lakse polegnu od vjetra bude vise raznih zaperaka , duze traje oplodnja pa na kraju rod podbaci
E sad kolko u tome je fora . Dal 10 dali 20 ili 30 %. Mislim da je najveca prednost hibrida bas kod kukuruza jer je njemu jako bitno da odjednom niknu i zajedno rastu. Ako jedan samo malo zaostane u visini od njega slabo sta bude.
 
A ko nama garantuje da je sav kukuruz hibrid,mozda je neki sorta,a da mi to i ne znamo

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ja cu dogodine posejati jednu malo bolju parcelu pola iz ambara pola hibrid. Pa cu videti da li je iplativa rzlika. Na ovoj njivi sto sada imam ima sume okolo pa su par vrsta zaostale.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh