Kukuruz 2019

Obilazili kukuruze juce koje je pre mesec dana led bio potukao do zemlje, kao oni Kirajevi u ranijim postovima. Kukuruz se odlicno oporavio ali je trenutno visok oko metar i poceo da izbacuje metlicu. Dok kukuruz posejan nedaleko odatle, isti dan i ista sorta visine je preko 2 metrai isto poceo da tera metlicu. Ajde sad da me neko ubedi da tu nece biti stete kao sto su oni iz osiguranja rekli.......
 
Nikao lepo.Valjda ce nesto biti.
1z4fi2c.jpg
 
Levo NS640 to je od mog tasta 1.5h desno moji Pioniri p0216 i P9911 1.5h. situcija je takva da je malo falilo da ga zaorem, znam sta sam sve ulozio da ga uradim kako valja i na kraju zbog konfiguracije terena ispade moj pionir smesan u odnosu na 640 i ja neznam nista jer sejem strano seme.Bar je takva zajebancija u toku,Svuda gde se nalazi bedem i gde je njiva ocedana moj kukurz je fantastican ali postoji skoro pola njive gde postoje neke podzemne vode i tu je zaostao za duplo.do pre dva dana bio je zut kao da djubra nije video ni grama.Za to vreme 640 gura crn kao zemlja.Ova njiva ne trpi kisu, bez padavina iznosi rod, iskreno se nadam da nece pasti ni kap kod mene jer i onako me grad urnisao pre neki dan.evo par slika, znaci svaki metar njive je prica za sebe, ali prosle godine je bilo kontra, bilo je toplo posle nicanja i mnogo brzo je napredovao.Znam da ce biti najbolji tu gde je sada manji ali me je razocaralo bas..
jnTGQRN.jpg


Prvi red je isto Pionir iz nekog razloga je veci od svih ostalih ali nalazi se na uzvisenju a ovamo je malo vise mekano i razlika se vidi.
pGtIy54.jpg


kr3GMQ4.jpg

geQRaB7.jpg

Mp6grqC.jpg

wUEWkLs.jpg

mr1sj06.jpg
 
Kod mene je DKC 4717 počeo da izbacuje svilu, metlice još nema. Dosta je izbušen od plamenca. Nije narastao puno u visinu.
Pionir 0216 je višlji i bujniji od DKc-a, svila neće još nekoliko dana. Manje je izbušen od plamenca.
ZP 606 je narastao u pm. Ko će to zaorati? Svila neće sigurno još nedelju dana ili i malo više. Plamenac ga nije dirao...
 
Kod mene 9911 i Kolumbari dosta dobro izgledaju. Dobili su u četvrtak uveče kišu (oko 15-20l) i za par dana treba da metliče. Na vrhu se može ispod listova napipati metlica, a dole već je pokazao gde će biti klipovi. Ima ih bar 2-3. Posle ovih vrućina sve će izaći za dva tri dana. Samo tada da ne bude nekih vrućina. Mada ima najava i sad za sredu i za nedelja-ponedeljak opet nekih kiša. Ako nastavi vreme sa temp 29-31C i sa još dve-tri kiše do Svetog Ilije s njim neće biti problema i mogu da kažem da će roda biti. Ali daleko je još to i treba da vidim šta će i kako dalje biti.
 
Kod mene 9911 i Kolumbari dosta dobro izgledaju. Dobili su u četvrtak uveče kišu (oko 15-20l) i za par dana treba da metliče. Na vrhu se može ispod listova napipati metlica, a dole već je pokazao gde će biti klipovi. Ima ih bar 2-3. Posle ovih vrućina sve će izaći za dva tri dana. Samo tada da ne bude nekih vrućina. Mada ima najava i sad za sredu i za nedelja-ponedeljak opet nekih kiša. Ako nastavi vreme sa temp 29-31C i sa još dve-tri kiše do Svetog Ilije s njim neće biti problema i mogu da kažem da će roda biti. Ali daleko je još to i treba da vidim šta će i kako dalje biti.
9911 nece biti jalovak ni na +40, provereno. Samo ako je sklop normalan srazmerno zemlji.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
U obilasku kukuruza primetim da je na jednoj parceli u nekim delovima jako bled.dal je gladan ili je od hemije?kkoristio sam mezotrion terbutilazin i nikosulfuron.predusev kukuruz bez djubrenja.
 
Nazad
Vrh