Kukuruz 2019

Ime kad je dobra priprema,ravna njiva i sejalica ide kako treba,nema brige,jos ako imas one skidace i ne teras brzo nista losije ne seje od neke pneumatske

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
pioneer aquamax 9911
798edb43a5f66ab6e9b49be904d07bfa.jpg
1b5a33eff419175fd3a47eb25fc7d02d.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
DKC 4717 **greška ti podkorak kvari sliku
8d9b48d313fa86a505f3edfeacc39654.jpg
 
Poslednja izmena:
Kukuruz ti je tek otvorio pera, imas jos vremena za kalkulacije. Od sutra uvece javjaju promenu vremena i zahladjenje, tako da bih ja da sam na tvom mestu cekao korove kojih ionako nema i opleo kasnije recimo Laudisom koji pokriva jako puno korova a ne steti kukuruzu nimalo, a imas i varijantu Mezotrion.


Javili su kisetinu i zahladjenje narednih dana tako da ko zna kada ce moci ponovo da se udje u njivu.Kupio sam danas adengo da ne rizikujem. Sutra zalivam! :)
 
Molim za savet. Posejao sam prvi kukuruz u zivotu. Dekalb 4717 na hektar. Trenutno je u fazi 3 lista. Korov se pojavio svuda. Poponac,rastavic, sirak itd. Kise najavljuju do srede. Da li cekati da prodju padavine pa onda uzeti speciju po broju listova? Sta uzeti?
 
Ako je tacno sto kolege kazu da adengo moze do petog lista,onda binja radio kombinaciju adengo+dikamba 0.5l ha.

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Sta sejati posle ovog zahladjenja na raspolaganju 12 ha a da se bere beracem

Неке земунце 606,666...

- - - - - - - - - -

Molim za savet. Posejao sam prvi kukuruz u zivotu. Dekalb 4717 na hektar. Trenutno je u fazi 3 lista. Korov se pojavio svuda. Poponac,rastavic, sirak itd. Kise najavljuju do srede. Da li cekati da prodju padavine pa onda uzeti speciju po broju listova? Sta uzeti?

Тако је, сачекај да прође ово захлађење па после бирај оружје за бој:osmeh:
 
Bolje neki iz fao grupe 500 jer ako se godina okiša ti će stići za branje tamo negde na zimu oko Sv.Jovana.
 
Koji to 24d ide 2,5 l/ha ?!
Ja uzeo maton 4 litre na 13 jutara...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zbog ovakvih vremenskih prilika je uvek dobro imati 2 do 3 kombinacije u opticaju. Ja bih radije iz nekog iskustva kad su ovakvi uslovi sa dosta padavina i osciliranjem temperature radio mezatrion+terbutilazin i neki od sulfurona za uskolisne, nego hormoncima tipa dikamba i 2,4d. Ako vec ne moze zbog velicine kukuruza da se radi prepartom koji je tipa Adengo ili tome slicno. Ubedjen sam, da sam u dva navrata 2013 zbog kasne upotrebe 2,4d i 2017 zbog kasne upotrebe nikosulfurona imao umanjen prinos. Nmg odgovorno da tvrdim jer nisam merio prinos na tim i drugim njivama gde nisam kasno tretitao, ali ozbiljno sumnjam i od tad strogo vodim racuna o primeni.
Jutros sam skepticno (zbog najavljenog zahladjenja) oprskao 9ha Adengom u 2 listu jer je vec kupljen ranije, ali i racunam ima 3 dana do zahladjenja plus protektant valjda ce izgurati bez posledica.
 
pa javljaju i padavine, posle ko zna kad se moze uci a korovi ne spavaju vec rastu kao da si im ubacio nitro

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
2.4D znaci da 2 dana pre primene bude toplo, normalno vreme a 4 dana posle da ne bude zahladjenja. To sto korovi rastu je vec neki drugi par opanaka. Kao sto kaze IMT 577 mnogo je bezopasnije koristiti mezotrion.
 
Nazad
Vrh