Kukuruz 2019

Namestise me,a nisam neki govornik,a pola slika s mojih njiva,i klinca prikazali,,,,, moram malo da se pohvalim nasednikom..... Nego drago mi sto svinje vole V74

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
sad znam ko si covece, nismo se zvanicno upoznali juce ali bice prilike..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Mogo si kasnije da se javis,ali tu smo bice prilika.....cini mi se da je bilo bolje nego prosle godine,vise ljudi i bolja prezentacija

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Mogo si kasnije da se javis,ali tu smo bice prilika.....cini mi se da je bilo bolje nego prosle godine,vise ljudi i bolja prezentacija

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
pa malopre mi tek rekao kolega IMT577dv da si to ti drzao govor, malo si bio tih imao si tremu juce.. prosle godine video si i sam mnogo manje ljudi bilo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Pa dosli su Nikola i Aca bukvalno dva minuta pre pocetka i kaze Aca ,ja cu da te podignem da ispricas svoje isustvo sa 9241, i jbg,trema me malo zezala,a i nisam naviko da drzim mikrofon..... Al dobro,reko sam sve kako stvarno jeste ....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pa dosli su Nikola i Aca bukvalno dva minuta pre pocetka i kaze Aca ,ja cu da te podignem da ispricas svoje isustvo sa 9241, i jbg,trema me malo zezala,a i nisam naviko da drzim mikrofon..... Al dobro,reko sam sve kako stvarno jeste ....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
sve smo te culi i razumeli.. ja sam oko 23h otisao, a ti?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Oko pola jedanest,.... Taman na vreme

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Necemo da cekamo toliko,skoknucu ja s Milosem jedan ddan do Paracina da obidjemo kolege

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Sengenta i Kws imaju bas mastovita imena hibrida sto bi se reklo e jebes im kuma

Ali da Syngeta krene sa nazivima po periodicnoj tablici, pa predje na latinska imena, i usput ulises uopste nema u katalogu hibrida za 2019.g.,a prodaju ga, i da ima 40 strana sa rezultatima zetve, malo ima datum zetve malo nema, treba biti majstor :)
Sa brojevima i fao nema greske :)

Jel zna neko kakav je ulises?
 
Mislim da ne bi bilo lose da i ovde u kratkim crtama cujemo koju rec o iskustvu sa hibridom 9241...
Za nas koji nismo bili na predavanju:osmeh:
 
Obrisano....


Kolega evo u kratkim crtama,njiva prva godina zakupa,problem sa poponcem i jedan manji deo pirevina,setva na 22cm,posejano zadnja dekada aprila,djubrenje 200kg map,300kg uree,zastita nikosav,coloseum,ospartan,imao odlicne uslove za oprasivanje i za nalivanje zrna,prinos sa 2.2ha 23 i nesto tona,dakle malo vise ok 10.5t po ha..... Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bas tako,ali s obzirom da je zakup prva godina,da je psenica bila jedno cetri godine u monokulturi i da prskanje totalom nije radjeno,bio je herbarijum na njivi kad sam je uzeo u zakup,i ako uzmemo u obzir da je sejan na 22cm,ja sam stvarno zadovoljan rezultatom i prinosom

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Za ovu godinu uzeto 3 proverena hibrida P 1241 i 1063, kws konsens i jedan na probi je dkc 6340. Sve za klip.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Još da si kojom srećom posejao na 19-20cm bio bi prinos.... ihaj! Ali i ovako je dobro.
dugo godina se kod nas radilo bez osnovnog djubrenja ,pa je u zemljiste osiromaseno,humus takodje dosa nizak,pa zemlja dosta brzo ispuca usled nedostatka padavina,iz tog razloga je sejano na 22cm i drugi razlog je susa,... bolje neki stabilan prnos nego ona il pukovnik il pokojnik....ali sigurno bi bolj proso da sam sejao gusce,ali da smo znali kakva ce godina biti svi bi jos malo pojacali sklop:ppozdrav:
 
Ja sam prosle godine na pionirovom regionalnom ogledu video da nije sve u sklopu. 0704 posejan na 20 i 24cm dali isto, 8000kg/kj +- koja kila.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pogledajte na rumunskom sajtu Pionira preporuke za setvu fao 400 hibridi preko 65000 biljaka samo u uslovima navodnjavanja. Isti se kod nas preporucuju na 18-20cm. Kod Madjara slicno kao kod nas, pa pretpostavljam da kopiraju njihove preporuke. A u obe drzave pada vise kise nego kod nas, ko je pratio rain alarm i druge aplikacije zadnje dve-tri godine mogao je da se uveri
 
Nazad
Vrh