Kukuruz 2019

To je tačno, ali zna se šta je red :ppozdrav:
Za velike kompanije to nije neki trošak, a stvara drugačiji osećaj kod ljudi.
 
Ako kupis seme :D ako niko ne kupuje nema ni cascenja :D
Mi smo isli jednom na pioneer prezentaciju nije bilo hrane za sve,nismo se naljutili otisli smo u prvi restoran i resili rucak ;)
Sustina je prezentacije da nesto novo naucis,razmenis iskustva i upoznas nove stvari koje ta firma nudi.
Ako ides na prezentacije a nikad nista ne promenis i unapredis u proizvodnji onda je to izgubljeno vreme i prica jel bio dosta slan paprikas ili da li ga je bilo ili ne.
Bar je to moje misljenje.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Ne bojim se za njih,kod nas Dkc,AS,Basf, prave u "Vili Breg" hotel sa ⁵ zvezdica gde nas bude 150 ljudi minimum,gde je Svedski sto za posluzenje. Sve je to od nasih para,voze promoteri Golfove 7,nove Astre,itd. plate odlicne za nas standard,treba to sve namiriti,lepe pare oni mlate na nama. P.S. da me neko ne shvati pogresno,nemam nista protiv promotera,ti momci su skolovani,vecina zna da radi svoj posao i treba da imaju dobru platu. Singenta ima 35 zaposlenih i svi imaju sluzbeni auto,kako i nemali kad im je kod nas za 100e skuplje seme suncokreta,nego u okolini
 
Vecini mesta ,tesko.Pola pola mozda ,i to mislim samo na Vojvodinu.Znam da u Subotici vi imate kise za izvoz ,i neka ,barem nekome da ide lepo skoro svake godine .Ovde je barutana od godine postala normalna pojava skoro,iznenadimo se normalnoj godini,ovaj jeben... deo banata kao da je uklet.Prosle godine kad se zavrsilo svetsko prvenstvo u fudbalu u Rusiji ,kad nam je i kisa bukvalno dolazila delom sa severoistoka svake nedelje,tad se i ''idealna'' godina zavrsila,trajala jeste do tada,bilo je sve idealno,skoro.E onda je barutana udarila,a mi ovde imamo zemlju koja gubi vodu kao da je kamenje ispod,ubrzo su kukuruzi krenuli da se suse,klipovi jad i beda skoro u vrsidbi.Daleko da smo mogli tarupirati njive,ali daleko je i to sve bilo od lepih prinosa,jednostavno kad je najvise bila potrebna ,tad je zasusilo.Stoga prosla godina za ovaj nas kraj ovde ,je daleko od lepe kisne godine,i itekako ne zelim da se ponovi.Ova godina ako bas ne moze biti bolja ,nek onda prvo krene sa manje kisa ,ali nek pada kad je potrebna u nalivanju zrna.
 
Eh druže nije ni ovde cveće.... Barem ne ovaj deo subotičkog atara. I nas zaobilazi kiša, (i to od 2012 pa na ovamo) ali eto prošle godine nije. Jbg mislio sam da smo svi dobro prošli.
 
Jel koristio ko kondor 350sc za tretiranje sjemena piše u uputstvo da je za tretman sjemena a ne piše postupak primjene
 
укуцаш стовет имаш помоћ при сетви укуцаш површину и размак и они ти израчунају
 
Evo vam moja matematika

Duz ima 400m odnosno 40.000cm / 21cm (razmak u redu) X broj redi po kj ili hetaru, ako je na 70cm po kj ima 20.55 redi = 40.000/21 x 20,55= 39143 biljaka po kj, odnosno x 1,7377 = 68.019 biljaka po hektaru... ili odmah po ha 40.000/21x 35,71 brazda = 68.019 biljaka po ha

@Nikt probate nas malo.... ako ako....:ppozdrav:

na 70cm je 100.044biljaka
na 60cm je 100.041b
na 50cm je ravno 100.000b
 
Не пробам него помажем!
Хектар је 10000 м² поделиш са 0,70 добијеш (14 дужних метара 28,5 cm.)
14,285 поделиш са размаком који хоћеш да сејеш(пример 20,6 cm) добијеш 0,6934466019 то ти је 69345 зрна по хектару!
Тако можеш да провериш и склоп никнутог кукуруза а и у берби у однису на сетвену норму.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh