Suncokret 2019

Usluzno kombajniranje suncokreta,pionirov hibrid,ne znam sta bi se desilo da je naisla oluja,na kombajnu je maximalno podignut adapter,suncokret je bio oko 3m.
[video=youtube_share;JVTTqjmagfU]https://youtu.be/JVTTqjmagfU[/video]

a evo i jedan LG hibrid 5665M doduse nemam snimak ali imam par fotografja
thumbnail
thumbnail
 
Poslednja izmena:
2017god imao sam pionir i le25 i l99,naspram suse le99 bio je visok preko 2m ali je i dao i leep prinos 15xxkg/kj,le 25 bio nizi prinos mu bio oko 14xxkg.Prosle godine 100% sam sejao sam le25 i nisam se pokajao.

Skidao sam kod par ljudi usluzno koji su imali i sy i od pionira le 25,e sad kod coveka gde sam skinuo 25le imao manji prinos za jedno 100-150kg/kj od le99,mozda je i do agrotehnike.
 
Otkupljivaci nas lepo naucili , uzmu nam robu ili im mi predamo i posle koliko ti udele.Tako da mislim da taman ga bilo i upola manje nece cena biti.A vodio sam se mislju da ce ga manje biti.Nema nista od toga.
 
Usluzno kombajniranje suncokreta,pionirov hibrid,ne znam sta bi se desilo da je naisla oluja,na kombajnu je maximalno podignut adapter,suncokret je bio oko 3m.
[video=youtube_share;JVTTqjmagfU]https://youtu.be/JVTTqjmagfU[/video]

a evo i 5665M

[/IMG]
Slike koje se ne vide da se vide sad :D
722ed2668afb2816adb88e68df963bde.jpg
e764ef995e3a8f99c580cd45753bbf52.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakav je Sumiko u odnosu na ostale Syngentine hibride ?? Porucio sam ga posto je Expres, a u okolini svi koji rade Syngenta suncokret se kunu u Kondi i Neomu ali ne mogu nikako da uklopim sto zbog prskanja Pionirovih hibrida a i jeftinije prskanje kopijama expresa, pa ne bih mesao tehnologije.
 
Meni je za ovu sezonu jedino zanimljivi CLP hibridi, posto sam licitiro drzavnu a tamo je uglavnom dvopolje, tako da su prosli i expresi i obicni clearfield hibridi pa zbog samoraslo suncokreta jedino Plus tehnologija. Neostar I Bacardi.
 
Meni ti samorasti stvarno nisu jasni. Jesenas vrsem kukuruz coveku na njivi gde je prosle godine bio suncokret, ne znam tacno koja sorta(nasa nije) puna njiva samorasta ali samorast kao redovan suncokret. Nigde nije bilo onih roga od 3m i 100glava. A burazer me ubedjivao prosle godine da od ovih novih hibrida nema roga na njivi.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imam jednu molbu za kolege koje su sejale Syngenta Sumiko i Subaro kakva je razlika izmedju ova 2 hibrida mislim na razlike u adaptabilnosti {kako koji podnosi kvalitet zemljista},unapred zahvalan vas drug Bojan:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh