Suncokret 2019

Ništa bez sile nebeske. :ppozdrav:

45 godina,25000 rh,tri seta guma,komplet generalna 1993 godine,tri hidraulicne pumpe,dva puta radjena bos pumpa,3 sedista i na zalost sahranio 4 traktoriste,skoro kao Mtz82 ...

- - - - - - - - - -

Imam muke da nastelujem da mi hvata po jedno zrno na rupama,ploce su mi od 3mm , jel bi bilo bolje da probam sa 2,5mm rupama (pionirov le99 je )?

Bilo bi lakse,ja uvek sejem sa 2,5 mm rupama,jedino sam pre 6-7 godina usluzno sejao gricko i na Majevici skidaci na 30 morali da idu koliko je bilo krupno seme da ga ne skida.
 
Ja sad sejao le99 , krupno seme ,skidaci skroz otvoreni , jedva uhvati po jedno zrno ,rupe na ploci 3mm. Sanse nema da ponese po dva.

Problem je sto ima po koja rupa da ne ponese seme, da li bi bilo bolje da probam sa rupama 4mm ?
 
Danas obilazio suncokrete sejane pre 10 dana.Treba ima jos par dana da izadju u medjuvremenu pocela da se stvara pokorica ne velika i ispucala kako kazemo iskokala se.Videcemo nesto minto smrljavo ide.
 
Koliko je to kise biko kod vas?
Ovde vrlo zanimljivo, nit neke silne kise niti sejano u kaljavo niti neke vrucincine...Odakle kora?Doduse nije zabetonirano mislim da ce sce da izadje.
 
Bas naprotiv nije praskasto bilo a i radjeno spremacem.Krupnije spremljeno a zemlja kao soder dodje jakp zanimljivo.Prst me zaboli od cavakanja ostro u pm
 
To je druga priča jer ste u tom delu atara imali 100+litara kiše za kratko vreme pa je sve prepljeskala.
 
Nazad
Vrh