Suncokret 2019

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
4.164
Lokacija
Lazarevac, selo Dren
Decembarski dani teku, uveliko se ore. Kakvi su planovi što se tiče suncokreta za 2019. godinu? Sortiment, agrotehnika? Hoćemo li ga sejati?
 
Ako se ogrebem za jos koji hektar drzavne zemlje,verovatno da cu ga na prolece prvi putu ubaciti u setvenu strukturu.
 
Mislim da ce biti jedna od godina(2019) kada ga necu sejati mislim da je cena vise nego bedna volim suncokret i nekako mi je najlaksi za obradu ali jbg 29,50din je isuvise malo.
 
Ove godine posle xy godina jedno 8kj suncokreta....nabavljen euralis genesis i mas 80.
Kupljene setvene ploče za olt sejalicu 22x3 i ići će sve na razmak 22.5cm.
 
Ove godine posle xy godina jedno 8kj suncokreta....nabavljen euralis genesis i mas 80.
Kupljene setvene ploče za olt sejalicu 22x3 i ići će sve na razmak 22.5cm.

Kako se pokazao euralis? Ja sam Bella sejao, tacnije presevao dve godije jer je medju jeftinijima i bas je rani hibrid, i ekstra je bio. Sa prinosom je bio isti kao le99 na toj parceli gde je presevan. Ne znam kako su se ostali pokazali? Planiram da probam.
 
Ja neplanirano sejem suncokret a kazem da kod mene na njivama je jos deda nekada zadnji sejao suncokret ...jednostavno mi iskrslo neko seme povoljno tako da ce se naci u setvenoj strukturi i ove i sledece godine....za dalje cu videti...
 
Kao svake godine ,oko 35 % površina.Sidžentinih semena.
 
Ja 7ha suncokreta na prolece. Planirao sam 2ha manje jer mi se tako uklapa u plodored, ali posto nisam mogao da posejem koliko sam hteo psenicu raspodelio sam to na suncokret, kukuruz i lucerku.
Od hibrida Le99 i probao bih jedan od Syngentinih expres hibrida. Voleo bih da probam Neomu jer poslednje 2-3 godine najvise hvale u mojoj okolini nju, Le99, Kondi i neki LG hibrid zaboravio sam brojeve. Ali posto je hemija dosta skuplja za Clearfild odustao sam za sad
 
Najbolje za sve je da se ne izjasnjavamo i oni koji seju i oni koji ne ,sami sebi skacemo u stomak a autoru teme se izvinjavam ali ovo je za opste dobro:ppozdrav:
 
Jednostavno ga moram sejati.Takva zemlja,takvi uslovi,takva plodosmena.....bojim se da ce ga I mnogi drugi sejati na povrsinama gde su im sad posejane psenice koje nisu nikle I ko zna kad ce.
 
Nazad
Vrh