Suncokret 2019

Jeste sad sam zagrtao, tako je došlo. Ali ovako ne može balirati stabjike za loženje.
Možda ovako bolje zatrpa veštaka.
 
Po mom nije mnogo ako ide sam a ne u kombinaciji sa drugim preparatima
88b1bbf599eff2a046f921c9df5fb535.jpg
 
Uspevali ako se potrefe uslovi tj.padne kiša da reši sve širokolisne korove? Zbog čega neki ovde mu dodaju flurohloridon?
 
Zdravo

Ove godine prvi puta sijemo suncokret, pa nas zanima da li se može sijati sa pločama za kukuruz, 22 rupe, promjer 5.5 mm. U pitanju je oltova sijačica
 
Ja za kukuruz koristim 4.5 ,a kamoli 5.5 za suncokret,tebi bi vise semena islo kroz turbinu nego dole kroz raonike :)).A 4.5 bi mogao za suncokret da prodje,samo ako je krupnije seme,i ocigledno kao nuzda naravno,vecina semena je sitnija,bez 3mm nema posla,a koliko sitna nekad semena budu,i tih 3mm trazi u dlaku stelovanje skidaca,inace ide po 2 zrna.
 
Kažu mi iz syngente da ove sezone nemaju ništa u ponudi suncokreta kod nas, navodno zbog manjka sjemenskog suncokreta...
Šta uzeti umjesto ?


Ima li tko iskustva sa HE118 ?
 
Poslednja izmena:
Darko mi smo valjali kembridzom postrni suncokret 2016 god,posle 2 dana se istreso jak pljusak i napravila se kora tako da pola suncokreta nije moglo da nikne ,neki paori kod nas posle setve valjaju suncokret ali kao sto rekoh ako bude jace kise onda bude problema naravno ako posejes u vece grudve onda i moras povaljati
 
Kakva su vam iskustva sa semenom suncokreta kada preostane za sledeću godinu? Gubi li klijavost?
Nikako mi se ne uklapa, pa moram naruciti jednu vrecu vise, a ostaće mi sigurno 100-inak hiljada biljaka...

Inače ove godine LG 50.635 i Syngenta Bacardi.
 
Ovako izgleda nicanje seme iz 2013. godine a setva 2018.
Prosle godine u prolece sejano,pojacan sklop,sreca pa nije bilo oluje pa nije polegao.
74f4129009d8107dc8422b6c174328c9.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh