Suncokret 2019

Gledam ne netu neki lik kad seje zamesa sa semenom bebi puder :osmeh: ja licno nisam probao ali kontam da radi :osmeh:
 
Diamantis, još nisam oprskao protiv uskih.
458db416d02563dd8f4804e68f25faa4.jpg
8a2f3b8f8fed8dd833bacfda10f7e52f.jpg
bdfa0686a807c552be7c9e142d19b30a.jpg
7a6490ba53d9eb7d6a1f0fb1a52282e1.jpg
 
Jel imidor spada u te zabranjene?
Ja vec godinama ne tretiram al planiram, kako sam sada prosao sve ga zivo jelo.

- - - - - - - - - -

Jel ova buba predstavlja pretnju po sucoktet
VOYAkli.jpg
Dragane i kod mene je isto stanje, jako mnogo ima ove bube, mislim da se zove Pivac. I to samo na velikim
suncokretima, gde je manji nema ga. Ja planiram da ga oprskam Vantexom.
 
Poslednja izmena:
Jutros ispuštao vodu nisam smeo dublje kopati jer je kanal obrastao,plitak i pun vode.
IMG-20190603-113127.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20190603-113054.jpg
[/URL]compass bank branch locations[/IMG]
IMG-20190603-124509.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20190602-141624.jpg
[/URL][/IMG]
Na poslednjoj slici Kanal uzduž parcele koji je očisćen prosle godine umalo da se izlije u njivu.Crpna stanica vuče nadam se da ce se smanjiti nivo za dan,dva.
 
Prskaj komšija. Ja sam imao problem sa plamenjačom pre dve godine ako se ne varam. Uvalili mi zaraženo seme majku im i prskao sam i pomoglo je neverovatno...Ne samo da je zaustavljeno širenje nego se i zaraženi malo oporavio i bilo je nešto. Na toj parceli gde ga je uhvatila plamenjača i što je prskan je ostao najduže zelen i najviše je dao te godine od svih
Sa čim si prskao komšija?
Posto mi je rečeno od strane Syngenta promotera da nema rentabilnosti prskati, jer je pitanje koliko će biti efekta.
 
Neoma sejana 2.4. Njiva uz dobro nasipan put. Po polju nema sta da se trazi po ovom blatistu. Malo je lezala voda na jednom mestu ali upila zemlja.
3baf2a6dff820a2853becfe0c50c634b.jpg


Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jesenas bila komasacija , pomerili mi pola njive na komsijinu gde je prosle god bio kukuruz

Posejah suncokret , na mom delu njive nikao extra a taj deo od komsije sto me je zapao nije ni 10% niklo.

Presejem ga i ponovo isto, osusi se u zemlji, nesto jadno i smrljavo nikne.

Koja to hemija deluje jos od prosle godine nije mi jasno

Ne znam dali nesto drugo da sejem, dali je kasno za kukuruz u pm

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa čim si prskao komšija?
Posto mi je rečeno od strane Syngenta promotera da nema rentabilnosti prskati, jer je pitanje koliko će biti efekta.

Ne mogu tačno da se setim jer su bila dva preparata nije na stanju bilo dovoljno jednog ali je bio Syngentin preparat

- - - - - - - - - -

Da li zagrćete suncokret?

Ja ga nikad ne zagrćem samo kad treba dva spartanja, i to drugo pred zatvaranje redova i to mu je to
 
Nazad
Vrh