Suncokret 2019

Si siguran da ce ta biljka ako uopste nikne da prezivi do maja bez kise?
 
Si siguran da ce ta biljka ako uopste nikne da prezivi do maja bez kise?

Hoce, vlaga je tu, samo ako se ceka previse otici ce i nece moci da nikne... A kad nikne i pusti koren moci ce da vegetira...
Trenutno je suvo na 5cm, za 2-3 nedelje ce biti 15cm, a koren ce otici bar na 20-30cm... a valjda ce do polovine maja i neka kisa pasti! Za tad je i najavljuju.... Mislim neku ozbiljniju.
 
Uz Božiju pomoć mi počeli
33e938e782f9839f3333184b3ecb0aac.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je bolje posejato ranije suncokret ili kukuruz, sa aspekta hladnijih jutara, mozda bude jos neki mraz, nicanja u tim uslovima itd. ?
 
Meni iskusniji sa suncokretom pricali da on bolje podnosi mraz kad nikne od kukuruza, a i po literaturi je tako kao do -5,6 podnosi. Ja razmisljam da krenem u setvu sledece nedelje utorak-sreda. Ne znam dal valja posejati ga malo dublje od 6cm ? Vlaga je na nekih 4cm bas sam danas gledao jednu njivu namenjenu suncokretu
 
Poslednja izmena:
A on sav vodenast u tom malom uzrastu? Valjda je tako. Razmisljam kada da pocnem setvu i sta prvo da posejem
 
Pre dca dana sam isao da vidim, izbacio je klicu... inace nije prvi put da pocinjem setvu 21.3 a spremano je pre mesec dana, tako da vlage ima...

To i ja radm , spremim rano da sačuva vlagu jedino se bojim temperature zemljišta. Živo me interesuje kako če sve to da izađe , bio bi ti jako zahvalan ako nas budeš obaveštavao o stanju tvog suncoktreta .
 
Nazad
Vrh