Suncokret 2019

Овај боље гура и изгледа после порције хледа:ppozdrav:
 
RErpN.jpg

Juce, bacen An 100kg po kj i zagrnut. To mu je to. Sada jos da nas obraduju sa cenom od jedno 25 din, ovi, sto prate trziste monopolisti mmjbm.
 
Ako nađem par jednu litru odmah ću uradditi ogled,propuls-retengo-kontrola ,imam zgodnu parcelu.Mada me propuls jako razočarao prošle godine.ostalo mi 7-8 l hteo sam ih iskoristititi za soju ove godine ali ću jedan deo opet na suncokret da probam.
 
Ovaj divlji suncokret da Bog sačuva.Nice iz ko zna koliko faza.Rano opremljeno pa izašao i dobio spremačica.Posle setve kao četka i dobio total.Kad je nikao redovni opet krenuo samorast treći put i sredim ga espreso.Danas prodajem pored imam šta da vidim nova tura ,sva sreća pa je dobio spartac ...Ovaj suncokret biće teško proizvesti kad se izmedju tehnologije....
 
Mi imamo plamenjace na gricku. Moramo ga prskati za dan-dva.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko prskao ridomilom? Jel to ima efekta?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima kod nas, na SY Bacardi, a na Pioneer nista. Mislili da prskamo, ali koliko smo gledali, nije toliko raširena bolest da bi bilo isplativo prskanje.
 
Јесте третирано али има обољења као на слици горе мада не у великој мери.
 
Kod nas isto nista od spartanja prve ture setve. Drugu turu sada prskamo od trave. Treca tura je u dzaku, do subote nadam se. Ovako izgleda kod nas plamenjaca.
03cb93fbab413aa9e7dbb2c103ffb382.jpg
c0a09b54d0858e84b35bc8ce76b7aa17.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Puno kiše pa sad toplo pa isparava i eto plamenjače. Kažeš da će seme biti u džaku do subote, do kad je neka krajnja granica za setvu? Nešto razmišljam o poštenoj setvi ali ječam još nije za skidanje...
 
Evo novog problema na jednoj mojoj parceli i jos nekoliko u tom kraju.Zna li neko sta je ovo?Cela širina njive i nekih 200m u dubinu njive,znači nema ga još na celoj parceli.Neoma,prskana gardoprimom i pre 7 dana sirak tretiran.
1fec6fa625ecdf47125cdab3adaa11e4.jpg
c72d9bab6b9c2531306b507a53362586.jpg
9335c98b99bdc38763415fc795b998f0.jpg
 
Nazad
Vrh