Suncokret 2019

Neoma,hteo bi da prihranim preko lista,cime bi vi radili da ste na mom mestu?
7bdf1f0ba155dc13421e3afbf7b3d76f.jpg


Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Do kojeg se lista suncokret smije prskati sa pulsarom? Isao sam 0.8 dozu po ha al nisam znao da je granica 6.-7. List. Nisam brojao listove ali je suncokret sijan 18.4. A prskan je 28.5. Bio je visok oko 30 cm sad vidim da je visok preko koljena hoce bit velike stete srec9m 3 jutra je u pitanju....

Umanjenje prinosa sigurno jer je to vec 6 par listova sigurno.Ako si radio sa originalima i nije strasno ali ako si neke kinez kopije tipa ikarusa,soyasana onda nije dobro.
 
Do kojeg se lista suncokret smije prskati sa pulsarom? Isao sam 0.8 dozu po ha al nisam znao da je granica 6.-7. List. Nisam brojao listove ali je suncokret sijan 18.4. A prskan je 28.5. Bio je visok oko 30 cm sad vidim da je visok preko koljena hoce bit velike stete srec9m 3 jutra je u pitanju....

Ja sam prskao Listegom (sto mu valjda dodje isto sto i Pulsar) u petom paru, tj negde je bio peti a cetiri svi...i to dozom od oko 0.3l/kj...za sad nisam primetio da pati, doduse nisam isao posle toga 3 ndelje da se ne slogiram :sjasi:

@mali paor sto se tice express hibrida, Le99 sam prskao takodje u slicnom uzrastu 5ti par je isao, tek sam mozda tu usr...ao sve ali morao sam prskati, bio je zadnji momenat, cak sam tu isao sa nesto manje od preporucene pune doze...

Zastitari iz obe kuce su mi rekli da ne bi trebalo da bude vecih posledica, ali videcemo....za sad ih ne vidim, po prinosu cu videti verovatno.....jbg svake god nova skola. Nikada nisam prskao tako kasno ali ove god je jedino tako moglo
 
Protiv svega mozemo, ali u silu Boga ne ide. Prvo nas je mucila susa a sad nam nekoliko hektara voda podavila, nema pravila. Mi smo oprskali slabijom dozom listega neomu tako uzrasta kao kod tebe kolega pa sta bude bice.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ja sam godinama prskao tom dozom - 0.3 po jutru i bilo je ok. A ni sam ne znam sto sam povećao na 0.5l, valjda zbog rezistentnosti mada ide svake treće godine.
 
Jedan kao mini ogled NS Ronin i LG 5635 ,na jednoj parceli,Ronin malo bledji,ali nesto bolji sklop.Juce i danas sam prihranjivao sa urejom i zagrtao odma ovakve suncokrete na ocednijim parcelama jer su na granici da se lome,vec sutra ne bi mogao uci u njivu sa spartacem.Inace posto je peklo zesce danas,granulama djubriva nije bilo potrebno puno vremena da se rastope na povrsini listova i ostave blage ozegotine,posle je to spartac sve pokupio lepo ,sad je sav beo kao da sam ga prskao rastopljenom urejom...Mozda je bolje sto sad radim prihranu,nakon onolikih kisa,vodolezja po njivama,blata ,dobar deo azota je pobegao korenu biljaka+volatizacija ,itd,a na mnogim parcelama same biljke se nisu ni razvijale nesto puno,sumnjam da ce pohvatati veci deo azota koji je dat pred setvu pre potpunog zrenja.

 
Umanjenje prinosa sigurno jer je to vec 6 par listova sigurno.Ako si radio sa originalima i nije strasno ali ako si neke kinez kopije tipa ikarusa,soyasana onda nije dobro.

Isao sam listegom bas, a sad kako mu bude oko 3 jutra je takav, vidim di god je veci bio tj ovako opisan zut je. Al svi mi kazu da nebi trebalo previse prinos trpit. A morao sam,kad je bio manji kisa hladno kisa hladno i kad se moglo u njivu morao sam takvog ponegdje raditi....
 
Ja sam radio sa propulsom pola parcele od 4 kj u toj veličini kao što je na slici od mirmaga i ama baš nikakve razlike nije bilo.Jedino da se uradi kasnije u cvetanju možda bi bilo nekog efekta ali u ovoj fazi sumnjam.
 
Nazad
Vrh