Suncokret 2019

Kako se pokazala fushia, da li je vredi sejati?kakve je visine?
Ne znam sta bi mogao da probam kao alternativu syngenti, treba da nije previse visok i naravno rodan:osmeh:
 
Tako to izgleda kad je sindzenta u ogledu.
RPwcMyV.jpg

Farmer, evo ti ovaj mas 92 samo ne znam dal je robustan kao 85.
 
Ne znam, moram da vidim sa njihovim promoterom.
Probao sam lane mais 80ir i moze da se radi sa zmajem, prinos ok
 
Da li je neko sejao NS Ronin konvencionalni hibrid?? U svim PSS u samom vrhu ogleda i bas ga nafalili na predavanju. Ne verujem bas uvek tim rezultatima pa zato i pitam.
 
Kako se pokazala fushia, da li je vredi sejati?kakve je visine?
Ne znam sta bi mogao da probam kao alternativu syngenti, treba da nije previse visok i naravno rodan:osmeh:

Pa ne može da bude i nizak i da dobro rodi. :)
Fushia je dobra, na nekim osrednjim njivama (4. i 5. klasa peskovite njive) daje isto kao i Neoma, možda čak i za nijansu više. Treba da probaš kako će se pokazati kod tebe u ataru. Bude visoka kad ima dovoljno kiše.
 
@ Farmer II
Godinama surak seje Fushiu i mi je skidamo, Zmajem 141
Mogu ti reci da je mnogo zezana za skidanje jer je veca od Neome i za 1/2 metra.
Prinos retko kad je imao veci ili isti kao kod nas u Neomi!
 
Izgleda sa samo singenta zna da napravi nizak i rodan suncokret, i onda to i naplati. Zestoko.
Nisu mi jasne te semenske kuce, pa zar im je toliki problem da selekcionisu nize biljke, ko da se takmice koji ce da bude veci.
Videcu jos.
 
Da li je dovoljan za prskanje na crno sirokolisnih korova u suncokretu samo terbutilazin 1.5 litara po hektaru ?
Sirak bi kasnije na vidjeno prskao flupisorom.
 
Da li je dovoljan za prskanje na crno sirokolisnih korova u suncokretu samo terbutilazin 1.5 litara po hektaru ?
Sirak bi kasnije na vidjeno prskao flupisorom.
Ja godinama prskam na crno samo sa terbutilazinom Terbis ili Zeazin sa dozom 2,45 lit/ha (nisam pogrešno pisao) sa odličnom rezultatima u prinosima preko 4,4 t/ha
02e50f5dca94f2b965a6701c8daf659a.jpg
b39cb15686ff338743be15ee01d41f54.jpg
41971a5da3955bf3225453f31daa8cdf.jpg
e133732737ef2face00115bf3e1c3b31.jpg
8e58bd9fb39101a472672061f1a841d3.jpg

Seme isključivo LG 56.35 ili LG 56.65M. Clearfield seme ne koristim! Njive su čiste bez ambrozije! Korekcije po potrebi protiv uskolisne.
 
Suncokretištu samo tanjiram za pšenicu još nisam primetio razliku u prinosu kod pšenice naspram u sojište ili posle kukuruza isto u tanjiranom.
 
Nazad
Vrh