Suncokret 2019

Ni suncokret ni kukuruz ne zagrcem.Ne vidim svrhu.

Imao sam loše iskustvo jedne godine, isto je bilo puno kiše, počeo nalivati zrno, malo jači vjetar i poleglo 60-70%,što nisam nikako mogao podići kombajnom....... Nekako mislim da bi zagrtanje moglo biti rješenje...... Kws posijan na 24,5cm kako oni propisuju, odlično nikao, glave bile ko volan od fergusona, doslovno...... Sada sam sijao na 21cm,kao i prije, bude više manjih glava, i manja je mogučnost da polegne, još kad se i zagrne.....
Prije tri dana je u sat vremena palo 30-40 litara, suncokret ima oko 50cm,sav se nekud nakrivio.....
 
Imao sam loše iskustvo jedne godine, isto je bilo puno kiše, počeo nalivati zrno, malo jači vjetar i poleglo 60-70%,što nisam nikako mogao podići kombajnom....... Nekako mislim da bi zagrtanje moglo biti rješenje...... Kws posijan na 24,5cm kako oni propisuju, odlično nikao, glave bile ko volan od fergusona, doslovno...... Sada sam sijao na 21cm,kao i prije, bude više manjih glava, i manja je mogučnost da polegne, još kad se i zagrne.....
Prije tri dana je u sat vremena palo 30-40 litara, suncokret ima oko 50cm,sav se nekud nakrivio.....

Moze i dalje biti problem sa poleganjem.Pisao sam i ranije na mojoj zemlji idealno se pokazalo 23cm,na 21cm ode nebu pod oblake bori se sam sa sobom,na 25cm glave budu kao volan i tesko otpusta vlagu plus kad udje ta glava u kombajnLeke majko,odmah cujes kajseve kako proklizaju,lanci lupaju...Da napomenem svo seme se tretira imidiklopiridom i bukvalno svako nikne,da se ne tretira razmisljao bih o nekom drugom razmaku ovako jedino spartac moze ga slucajno prorediti.

- - - - - - - - - -

Malo se lepše spremi njiva sa tanjiračom za pšenicu na zagrnutom suncokretištu...

To jeste ali,ko je samo jednom kombajnom radio takav uvrat on zna sta su muke.Kao da prolazis preko lezeceg policajca iznova i iznova..Kod nas mahom to rade ljudi koji nemaju vucne tanjirace da bi i izmedju ostalog lakse spremili za psenicu.
 
Danas je sunčano, trebalo bi prosušiti zemlju, pa ću vidjeti kako će ići zagrtanje kultivatorom..... Jer još 3-4 dana max mogu i njivvu i gotovo je, prerast će
 
Danas presejan suncokret subaru i adagio.Nicanje lose a uslovi dozvolili da tek sad to uradimo.Posejean neki masgrup 400.
 
Još malo pa idem da ga prskam sa "Topalovićevom čorbom".Pošto je noćas bilo kiše išao sam da vidim da li se prosušilo_Ovaj je dva puta dobio led.





 
Odradio kukuruz i dosao ogrnuti suncokret, i u njega se nemože ući.....

 
Danas odradjeno i sto se mene tice do kombajna je zavrsio.Inace to je jako nizak deo i mucila nas je voda tako da sam se i sam iznenadio kakav je suncokret obzirom na godinu.Barolo je u pitanju.
cb24d5a9df31713748408544fa2b0fda.jpg
5810f7583bf5749a1342e40230291abd.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kondi

0b4dc657da4e89a330be6b5cafecfd6b.jpg
Ovaj ne moze da se sparta pod prednjim mostom pucaju stabla,
Jos mi se nije desilo da ne ospartam suncokret ali bolje prekinuti nego lomiti...

9fc321ffd26eb20ab915d9e7c1df6e21.jpg
ovde moze, ponegde tek pukne koji....



Послато са SM-J510F помоћу Тапатока
 
Kolege treba nam jedan savet, imamo par parcela expres hibrida i par gde je clearfield tehnologija od setve je voda stajala na ivicama parcela a u njivu se nije moglo uci pa jel znate ili je neko mozda imao slicnu situaciju do kad se najkasnije moze delovati sa herbricidima protiv sirokolisnih korova? Sludjeni smo sa tim suncokretom pogotovo posto je preko par hektara presao solidan grad, ne kao kod clana Kiraj ali opet je nastetio istom. Svaki savet je dobrodosao..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ekspres ti je komotan. Sa Pulsarom nema zezanja.

Do kojeg se lista suncokret smije prskati sa pulsarom? Isao sam 0.8 dozu po ha al nisam znao da je granica 6.-7. List. Nisam brojao listove ali je suncokret sijan 18.4. A prskan je 28.5. Bio je visok oko 30 cm sad vidim da je visok preko koljena hoce bit velike stete srec9m 3 jutra je u pitanju....
 
Drasticne vidljive stete nece biti, ali minimalne uvek ima makar se drzao svih uptstava.
 
Nazad
Vrh