Suncokret 2019

Juce i danas posejan suncokret. Hibridi Le99 i Neoma. Razmak 25cm ,23cm i za probu jedna njiva 21,5cm. Videcemo da li ce biti i koliko razlike u prinosu
55bee00ae8e16085f282621afeb20af8.jpg
67a60880c328acc7be9f49e639023316.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Prošle godine jedna deo le25 posejan na 25,5 a jedna na 23,5, sklop je bio skoro savršen a razlika vizuelno i subjektivno u korist ređeg sklopa.

Prije par godina sijao sam na 25, i glave budu velike, i teške, prvi vjetar je porušio 60% njive...... Ove ću sijati na 21,5cm biti ce više glava, ali manjih i manja je mogućnost da polegne, a prinos vjerujem da ce biti identičan......tako gusto je bilo prije par godina i bio je super suncokret, a kws je bio na 25cm i katastrofa....
 
Prije par godina sijao sam na 25, i glave budu velike, i teške, prvi vjetar je porušio 60% njive...... Ove ću sijati na 21,5cm biti ce više glava, ali manjih i manja je mogućnost da polegne, a prinos vjerujem da ce biti identičan......tako gusto je bilo prije par godina i bio je super suncokret, a kws je bio na 25cm i katastrofa....
Opet nece biti boro_Otici ce nebu pod oblake,23 je idealno.
 
E ja namestio na 23.5...a u očin..ja više volim na gušće,al ovako se najidealnije uklspam sa semenom,kad neće da prave pakovanja od 10k biljaka recimo...

- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -

Aj uzdravlje,i nek nam je bog u pomoći...
Sejemo singetu sumiko i pionir le99..
 
Baća jel čika Mile prebrojavao s.j ove godine? :osmeh: Inače u mom delu Srema suncokret se oduvek i sejao a cene svih ratarskih kultura su srozane pa je totalno bespotrebno komentarisanje da su za to krivi poljoprivredni proizvođači po regionima.
 
Ne,ove godine ide na sreću .. pa kako bude ..ili ti drugim rečima nema vremena da broji...al bio je u pravu,68k semenki ili tako nešto, uglavnom falilo je .
 
Imenjače u pravu si.Kad u zemlji vladaju 2-3 otkpljivača- izvoznika, onda se upravo ovo i dešava.
 
Opet nece biti boro_Otici ce nebu pod oblake,23 je idealno.

A što je sa onim da u žetvi treba biti sklop od 65000,za večinu suncokreta, onda treba posijati više 5-7000, da se to dobije takav sklop, netko je postavio tablicu od raznih proizvođača, odnos posijanih i broj biljaka u žetvi......
 
Preporuka je za pioner hibride 55000-60000 biljaka sto dodje neka sredina 25cm razmak sadnje. A prije nekoliko godina je polegao samo LG suncokret , nije vazno na kom razmaku je bio sijan. Neke parcele kod nas su bile 95% polegle pod njim , vrsili 200kg /kj .
 
Zavrsena setva suncokreta euralis genesis i mas 80 oba na 22,5 cm ...
Planiram dubinsko prskanje terbutilazinom sutra i preksutra 1,5 l po ha.
Za uski list spreman i čeka floyd.
 
A što je sa onim da u žetvi treba biti sklop od 65000,za večinu suncokreta, onda treba posijati više 5-7000, da se to dobije takav sklop, netko je postavio tablicu od raznih proizvođača, odnos posijanih i broj biljaka u žetvi......

Zavisi od zemlje,podnevlja...Kod mene na zemlji prve klase otisao nebu pod oblake,na trecoj i cetvrtoj klasi nije ali,nije ni izbacio planirani rod
 
Sutra bi išao sijati, neznam ni sam kako da napravim, neželim ga sijati, i nevolim ga, al nemam alternativu, htio sam soju, al drugi zakoni nastupili kod nas, pa se neisplati...... Još i ploče nemam od 18 rupa nego 27 rupa i promjer 3,5mm,neznam hoću li ih moći uštimati da nehvata po dva zrna......

S čim prskate poslije sjetve?
Netko je spomenuo wing p, plus još neki herbicid, al nenađem koji.......??
 
Nazad
Vrh