Suncokret 2019

Jel taj express deluje na ambroziju? Ja sam posejao le 99 i uzeo taj express ali u njegovom spectru delovanja ne pise da je za ambroziju
 
Deluje ali stavi malo jacu dozu ili idi u splitu ako je velika ambrozija. Ja prskam 20gr po jutru(ceralis) a moze slobodno i vise.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Ici cu u jednom prohodu,ne mogu da radim split jer se u njivu jos ne moze od vode a posle ce mi pobeci,a ambrozije navazdan
 
Ja sam isao Mural plus okvasivac prvi put sa 20 grama nije bas delovalo na ambroziju... sad sam po preporuci zastitara udario jos jednu dozu murala sa okvasivacem 20 grama po lancu... pa cu videti da li ce joj faliti sta. Taj zastitar mi kaze da se pojavila rezistentna ambrozija...
 
Ja sam se prosle godine pridrzavao ovog uputstva i bilo je ok, sve manje doze nisu odradile posao do kraja......:

  • U usevu pšenice se primenjuje folijarno kada je pšenica u fenifazi do tri lista do pojave 2 kolenca (BBCH 13-32), a korovi od kotiledona do 6 listova u količini primene 15 g/ha (0,15 g/100m²) + 0,1% okvašivača, za suzbijanje palamide (Cirsium arvense), tretiranjem kada je korov u fazi 2-6 listova.
  • U usevu suncokreta se primenjuje folijarno kada je suncokret u fazi od 2-8 listova (BBCH 12-1:cool: a korovi u fazi 2-4 lista, u količini primene 30 g/ha + 0,1% okvašivača.
 
Kao da smo na drugom kraju sveta,ne mogu verovati da vidim suvu zemlju,ovde nzm jel ima kvadratni metar suve zemlje u celom ataru,to sve mokro ,blatnjavo pa do njiva gde jos ima vode po istim...kad cemo mi uci u te njive :udri:.
 
Bio da prskam:
a6eb30759d4b4f294b642db2691974d6.jpg
2b7bfa55b751325def21258c6ddc4774.jpg
69c7b4c16ca1d576b95595eeeea7fe48.jpg
 
Zateko sam i ovo ispod kore
2NIXrDj.jpg


- - - - - - - - - -

Po ovim zadnjim slikama izgleda da je vrana glavni majstor.
i92SKIx.jpg

Ko je mogao da okrene ovu plocicu ovako?!
0PrKrKD.jpg

ugYaGgL.jpg
 
Poslednja izmena:
Ostalo mi je semena suncokreta jedan deo zaštićen prestigeom a drugi nije....da li ga mogu ostaviti za setvu sledeće godine ?
 
Meni je jedne godine komsija opalio 4 reda kukuruzasa pulsarom,nije ga skroz unistio,bilo je i roda nesto,ali to je vetar nabacio,da je prskano direkt,ne bi nista bilo od njega

- - - - - - - - - -

Hibrid "Milorad Cavic"


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh