Suncokret 2019

Jedino ako je pre 5 godina radjeno Merlinom jer je meni 4.usev na ovoj parceli.Jedno misljenje je da je neki nedostatak u zemlji a drugi zastitar kaze da je zanosenje herbicida sa soje što ja odbacujem.200-250 m da zanese i dole na zemlji da tuguje trava-nemoguce.
 
Krajevi parcela pod sojom i bregoviti delovi su isto pozuteli kod nas kao i taj suncokret, cak i pre prskanja, tako da moje je misljenje da je to iskljucivo od vremenskih uslova a svi mi znamo kakvi su bili. Jedan period vlazno i hladno pa posle nedovoljno toplo sa previse vlage u zemljistu da bi na kraju krenulo od jedan put vise od 30 c.
 
Taj drugi zastitar je u pravu, vetar je cudo, a ljudi ne razmisljaju koliku stetu mogu da naprave.
 
Sad sam se setio , meni se 2017te godine slicno dogodilo sa sojom sa slike, isto je pocela odjednom da zuti ,listovi su dobijali istu boju kao suncokreti sa slike,kako i zasto je doslo do toga stvarno ne znam ,ali je na kraju ta ista soja dala najbolji prinos u toj susnoj godini.


MG]
1zc1ul1.jpg
[/IMG]
 
Slika od sinoć.500m dalje gde je suncokret normalne boje našao sam jednu biljku sa istim simptomima.Odradio sam sinoc neku folijarnu prihranu,ostavio sam i kontrolu,a imam utisak da ta svetlozelena boja prolazi i da se boja suncokreta vraća u normalu.Pratim dalje.
2984dde3feb40ddb51ca7a00e45fb5f6.jpg
 
Kod mene je 2017 god.vec sam pisao o tome. Na 10kj pomesan fusilade i cerealis,suncokret je dobio istu boju kao ovaj tvoj,samo sto su svi listovi bili te boje,kod tebe su donji listovi zeleni. Ja sam tad kosio 300-400kg po jutru.
 
Pozdrav svim forumašima, kada se ocekuje cvetanje suncokreta u vašem kraju (Bačka ili Banat) ? pitanje postavljam iz razloga što sam pčelar i tražim pogodnu lokaciju za nekih 30 tak društava. Hvala
 
Slike od danas, hibrid Adagio, nesto mi nisko deluje
10d5a69f73f2ea3a230767927b0ab23a.jpg

35b27a9c26ec277507498c0c4e2f936e.jpg

I ovo sam primetio na ponekoj biljci i samo na donjim listovima
893da273379b3ff5f14595604e2a44f6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh