Suncokret 2019

Шта мислиш колико би му загртање помогло да остане по јакој олујини у вертикали?
 
Poslednja izmena:
Syngenta Bacardi. Prvi put da sam posejao Syngentin hibrid, do sad samo Pioneer i Lg. Od Pioneera sam odustao, prošle godine na svim parcelama bio slabiji od LG. Ove godine LG 50.635 i Bacardi.

8aQUvll.jpg

zyE7mu6.jpg
 
LG ima hajbolji izgled na oko pre vrsidbe. Posle vrsidbe i kantara vidi se da je Singenta i mama i tata za sve semenske kuce sto se suncokreta tice. To je davno isprobano. Imaju prokleto skupo seme i to im odbija kupce.

Za sjeme osječkog sam dao oko 90-95€ za 2ha.......druge sjemenske kuće su od 250-300€......da li oko 200€ ću dobiti više suncokreta? To je u rodu oko 700kg suncokreta više na 2ha, znači oko 300-350kg po hektaru više da rodi, da kompenzira cjenu sjemena, jel moguće?
 
Za sjeme osječkog sam dao oko 90-95€ za 2ha.......druge sjemenske kuće su od 250-300€......da li oko 200€ ću dobiti više suncokreta? To je u rodu oko 700kg suncokreta više na 2ha, znači oko 300-350kg po hektaru više da rodi, da kompenzira cjenu sjemena, jel moguće?
Bude 200 do 250 pa i 300 kg po kj vise.
 
Za sjeme osječkog sam dao oko 90-95€ za 2ha.......druge sjemenske kuće su od 250-300€......da li oko 200€ ću dobiti više suncokreta? To je u rodu oko 700kg suncokreta više na 2ha, znači oko 300-350kg po hektaru više da rodi, da kompenzira cjenu sjemena, jel moguće?

To dodje po proslogodisnjoj cijeni (kako su nas isplacivali prosle godine) oko 850kg suncokreta. Ako je dobra godina , nema bolesti bolji OS hibridi rode 100-200kg manje po kj od najrodnijih uvoznih , ali imaju vecu uljnost , pa je dobit skoro ista, mislim ako ne gnojis vise od 200kg/kj , moguce ako ides neka ekstra gnojenja da je onda dobit u korist OS manja. Ako je loasa godina, bolesti , onad si sa OS hibridima obrao bostan.

A kako vidim i ove godine su neki narasli nebu pod oblake a odavno se potpalili od dolje , pa fleke po listovima , a to su do sada bili simptomi male zarade na suncokretu:osmeh:.
 
Bacim u redove oko 120-150kg 15ice i 50-60kg kana....... Više nesmijem, ostaje dugo zelen, pogotovo ako bude kiše ko ove godine..... Za sada dobro izgleda, mislim da drugi hibrid osim OS neću uzimati, što se suncokreta tiće...... A i na tim parcelama nije bio možda 10 godina......
 
Evo i mog mucenka, ovrsen juce...
attachment.php

Ne umem da okrenem video da se vidi normalno.
 
Nazad
Vrh