Suncokret 2019

Toliko sam i ja danas isao ,tj od 25-30grama,ako bude jos potrebno ,nema problema,dobije jos 15-20grama za desetak dana pa nek se jeb.. korovi.
 
Ako gledamo po originalnom express-u ,45g/h njega preporucuju,stoga ovih ostalih bi trebalo ici 30g/h max.No,retko ko to postuje,suncokret ne oseti Tribenuron Metil,ne bar koliko i Imazamoks.Ovde je pisano cak o dozama od 50+g/ha ovih kopija expressa da kazem ,pa nije bilo problema navodno,ja nisam isao iznad 45g/ha,i to je bilo jer prvi split ne uspe ,kise nakon tretmana,zemlja blatnjava itd.Inace kad je suvo i toplo ne tako retko i pola doze ,tj prvi split ocisti njivu od korova kao metlom.No,svaki korov polako pravi rezistentnost na hemiju,pitanje je samo vremena kad ce i on da radi slabo posao,sa ovim nasim plodoredima od 2-3 razlicite kulture ,to je neizbezno.
 
Evo uredili se i moji prvi suncokreti u zivotu :osmeh: posejani su 20.04. na 23,5 ,a ovo je le99.


bf1j0o.jpg
ibl6w6.jpg
[/IMG]
 
CVejaPo
Sve jedan koji ima 750gr tribenuron-metil(granstar,calamiti,cerealis)

Mnogo ti je to.Iz iskustva gde ima grotla,ili ti krugovi cicka kad oprskas jednom on se lepo unisti ali,ispod lista krene drugi.Tako da idem jos jednom korektivno.Ako bih isao odmah sa 40g to ne bih mogao.40g je neki maximum,30 g je idealno.
 
Meni suncokret im 3 para stalnih listova,posle ove kise ce imati 4 para,tako da nema sanse za split aplikaciju. Bolje mi je da idem na sigurno,naravno gde nema ozbiljnijih korova onda idem 35gr/ha

- - - - - - - - - -

Prosle godine radio 35gr po ha,na jednoj njivi se oporavila i ambrozija i palamida pa je posle bilo veselo.
 
Prosle godine sam u fazi 8-10 listova suncokreta Le 99 tretirao sa 15g/xa cerealis,neke biljke imale i 12 listova,2 hektara samo gde iz nekog razloga prvi tretman nije uspeo,dok ostatak tretiranih povrsina pod suncokretom je bilo dovoljno 30g/xa ,nisam isao vise ,ali na ova 2 hektara je bilo potrebno ,i malo sam zakasnio sa tretmanom ,ali nije bilo nikakve vizuelne razlike kod biljaka tretiranih tako kasno i onih tretiranih na vreme.Lepak,okvasivac ,nisam dodavao.
 
35 litara kiše sa ledom za 10 minuta je napravilo štetu u jednom delu atara:
21d12d27a094e52879bcb28b3118f534.jpg
8757134b87aff6ea74b61664a0334dc6.jpg
420d661e86382daaf8be9db22587b2a5.jpg
 
Nazad
Vrh