Suncokret 2019

Imam jednu molbu za kolege koje su sejale Syngenta Sumiko i Subaro kakva je razlika izmedju ova 2 hibrida mislim na razlike u adaptabilnosti {kako koji podnosi kvalitet zemljista},unapred zahvalan vas drug Bojan:ppozdrav:

Sumiko je malo krace vegetacije,subaro je kod nas bio jaci za 150-200kg/kj gde su sejani u isto vreme,poenta je da se Subaru seje na samom pocetku setve,takav je slucaj kod nas

- - - - - - - - - -

To su mi i drugi rekli. Onda sumiko, neoma i le99.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Kod mene ce ici le99 i le 113
 
Imao sam Sumiko i Subaro na jednoj vecoj drzavnoj parceli, Sumiko se razboleo, Subaro dobar, bez bolesti.Preporucuju jedno prskanje za Sumiko
 
Zvao sam danas trojicu iz okoline Vrsca koji su sejali prosle godine,dvojica su imali prinos od 2000kg/kj,a ovaj treci 2300,kazu da je visok dosta,izmedju le25 i le99,vegetacija duza od oba pionira,i ima dobar hektolitar. Posejacu ga na 10-ak hektara pa kako bog da. Maloprodajna cena je 165e za 150000J
 
Ja sam ga imao prosle godine,bio je preko 2300kg/kj,jeste povisok kao F50 ali nije bilo problema sa poleganjem i cini mi se da je jako otporan na bolesti,dugo je zelen i dobro vaze prikolica.
 
rjldbXa.jpg
 
Koja djubriva koristite u prihrani suncokreta? Ja sam do sada Kan kroz špartač, ali često ne stignem na vreme, pa mi malo preraste, pa se lomi... Čini mi se da sam negde pročitao da neko preporučuje KAN predsetveno, ali mi to deluje mnogo rano s obzirom na dejstvo Kan-a...

Inače sam na sve parcele zaorao 250 kg ruske 16-ice, a predusev je pšenica koja je u jesen dobila 200 kg MAP-a i 100 kg 16-ice.
 
Koja djubriva koristite u prihrani suncokreta? Ja sam do sada Kan kroz špartač, ali često ne stignem na vreme, pa mi malo preraste, pa se lomi... Čini mi se da sam negde pročitao da neko preporučuje KAN predsetveno, ali mi to deluje mnogo rano s obzirom na dejstvo Kan-a...

Inače sam na sve parcele zaorao 250 kg ruske 16-ice, a predusev je pšenica koja je u jesen dobila 200 kg MAP-a i 100 kg 16-ice.

Ti i nista vise da ne bacis,bice dobro. Ja sam jedne godine isao 350kg/ha Pancevackog Kana i rezultati su bili porazavajuci. Da sam na tvom mestu,bacio bi 170kg/ha An
 
Kod mene je zemljište koje je planirano za suncokret kiselo, zato idem sa Kan-om. Možda se najverovatnije opredelim za An predsetveno, jer teško da ću stići da prihranim kroz špartanje, sve je brdo i moram sa dvorednim špartačem, a tu treba vremena...
 
Nazad
Vrh