Suncokret 2019

Video sam jednu njivu u mom kraju granici se sa kukuruzom, i tacno jedna vrsta uz kukuruz je takva a ostale su uredu, tako da je verovatno to

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne,preko je soja i nemoguće je da tako izgleda cela širina njive oko 250m u duzinu.To nije od komšije.
 
Da li je neko prskao ridomilom? Jel to ima efekta?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Vidi u prethodnim postovima šta sam pisao. Ja sam pre par godina imao problem sa plamenjačom i prskao Ridomilom i iznenadio me je efekat. Što se pre oprska bolje je.

Stiže nam zaraženo seme plamenjačom i kad se stvore idealni uslovi tj da je zrno u fazi klijanja u prekomernoj vlazi razvija se plamenjača i gotovo, posle kad izbije samo kreće da se širi sa biljke na biljku
 
Plamenjaca,zbog prevelike vlage,da nisi spartao?

Tacno, Ali nema tu previse vajde od fungicida.... Isti problem sam imao isto na Kondiju pre dve godine, i ni ridomil, a kasnije ni Retengo nisu popravili situaciju, e sad mozda su je malo zaustavili, ali popravili nisu.
Sad iz ove perspektive, pa ne znam, mozda bi najpre ostavio tako....Inace izgleda da je stigao opet zarazen Kondi, nije do vlage....
 
Puno kiše pa sad toplo pa isparava i eto plamenjače. Kažeš da će seme biti u džaku do subote, do kad je neka krajnja granica za setvu? Nešto razmišljam o poštenoj setvi ali ječam još nije za skidanje...
Ne znam do kog datuma se moze sejati. Nama je voda udavila pa tek sada mozemo presejati. Inace neki clanovi su sejali i postrno cini mi se ranijih godina. Mozda ce se javiti.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Udavila skroz ili je samo suncokret mali ,zaostao ?.Tako malog suncokreta imam ja dosta,gde god je lezala voda,gde nije metar visine,a gde je bila voda 15-20cm ...jad i beda izgleda.A imam manje delove gde je voda bila dublja i tu je 5 cm ,ili ga nema upste,isto i sa kukuruzom.Jutros sam prskao kukuruz na jednoj parceli,traktor na dva mesta tonuo...tu je kukuruz,nije ga skroz udavila ,ali je zaostao,strasno...na sta ce to liciti kasnije ja nzm.Definitivno cu probati ove aminokiseline,sve samo da ga malo ozivim na tako tim mestima gde je bila voda,blato,ali sad je prerano jer nema neke lisne mase da uvoji bilo sta,kasnije ,prvo spartanje i prihrana.
 
Udavila ga voda skroz. Sto nije udavila to je razredila i skuvala. Takvu njivu niti mozes da spartas niti prskas kad je tako sarena.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Korovi u komšijskom suncokretu koji je bolan kao i moj suncokret:
09ecdc91864966144e6fa9d3f358e4e7.jpg
30317eb1a438db8eddc80d3b066e4fe7.jpg
2cb8b4a3217166f7dba88276fa320a90.jpg

2dc03b6c7eb25769e04a84d231d64cf7.jpg
 
Moze i to biti,ovo je na kuruzistu...
Tako sam imao na Fusia-i,skidao se 10 dana ranije,sve bilo crno,cela stabljika,od tada je vise ne sejem
Sa Masadurom nema problema.
 
Nazad
Vrh