Suncokret 2019

Prskaj komšija. Ja sam imao problem sa plamenjačom pre dve godine ako se ne varam. Uvalili mi zaraženo seme majku im i prskao sam i pomoglo je neverovatno...Ne samo da je zaustavljeno širenje nego se i zaraženi malo oporavio i bilo je nešto. Na toj parceli gde ga je uhvatila plamenjača i što je prskan je ostao najduže zelen i najviše je dao te godine od svih
 
Jel tretirate seme suncokreta pre setve?Kod mene ima negde gde fali ne znam jel ima i kod vas da nije nikao 100% nego ono 80-90%
 
Zato sto je zabranjeno tretiranje semena suncokreta zbog pcela. Inace uglavnom bez tretiranja retko ko radi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jel imidor spada u te zabranjene?
Ja vec godinama ne tretiram al planiram, kako sam sada prosao sve ga zivo jelo.

- - - - - - - - - -

Jel ova buba predstavlja pretnju po sucoktet
VOYAkli.jpg
 
Da. Imidor je zabranjen. Tj zabranjeni su svi imidaklopridi.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Zabranjen je za tretiranje semena, a u prskanju voca nije. I meni je to apsurdno ali tako je.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja opet sam jedan od tih koji ne tretiram seme pogotovo kukuruza,posto sam imao problema jedne godine zalepilo mi se zrno za zrno pa nije izbacila sejacica i kad je izbacila onda je izbacila po 3zrna odjednom pa onda metar nista pa onda isto izbacila po3-4zrna i od onda ne tretiram seme.
 
Kako zalepi,jel rasiris po najlonu da se malo osusi?Meni vecinom mesalica osusi,ali ide opet na najlon,cisto radi reda.
 
Sa semaforom smo radili, naravno ide dola na najlon osusi se po sat vremena.
 
Nikad nisam osusio seme, direktno iz najlonske vrece za djubrivo koju sam valjao vise puta po zemlji sipao sam u sejalici i nikad problema.
Na oko 10 kg semena kukuruza1dl furadana islo je 1dl mleka.
 
Ma de,ja kod Gasparda imao sam velike muke sa tim, zalepilo se seme za plocu strasno.Pa onda kako bi potrosili to seme tretirano na svakih 2 kruga smo skidali ploce i oprali ih na njivi pa sve tako dok nismo potrosili seme.

E sad glavni razlog moze biti prvu seme koju su tretirali da su ostavili kratko da se osusi tipa 5-10minuta pa su stavili to odmah u sejalicu pa je valjda to seme bilo mokro i zalepilo se, pa ovo ostalo kad smo stavili nema veze sto je bilo suvo seme dovoljno da se i to zalepilo.Imam slike u drugi telefon pa da vidite kako je ispao kukuruz 2016god.
 
Znam i druge koje umesto da popiju pivo oni sipali bez mere pa onda uz vise tecnosti normalno da treba osusiti seme.
Nista vise od 1dl+ 1 i to bacati po zidovima vrece i valjaj i trljaj pa nikakvih problema.
 
Peet, sve smo izmerili, nista ne idemo na oko sto bi rekli. Stavili smo ponekad i mlekao ako nema piva.
 
Nazad
Vrh