Slavol i mrezica od divljaci?

Učlanjen(a)
30 Nov 2017
Poruka
213
Lokacija
Nis
Dobar dan dobri ljudi.
2 pitanja u jednom postu:
1) Kakva su vasa iskustva sa slavolom pri sadnji vocki (konkretno sljive), da li kvasiti koren u slavol ili u kravlju balegu razmucenu?
2) Koja je minimalna visina mrezice protiv divljaci sto ide uz vocku? P.s. (da li bi mi zavrsila posao fasadna mrezica 120cm je ona, pa na pola da je secem, na 60?).
Hvala vam unapred

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
1. Niko ti ne moze sa sigurnoscu reci da li slavol ( I slicni preparati ) rade posao ili ne , ali sigurno ne skodi. Sipaj vodu I slavol u burad I potapaj buntove sadnica na par sati, pre sadnje. Ja sam ih potapao noc pre sadnje.

2. Mrezicu tako secem na 60cm , ali bude stete od zeceva iznad , sve zavisi da li ima snega I koliko su zecevi. Meni su prve grane na 60ak cm , ti ako su ti ramene grane vislje od 60cm , seci mrezicu do ramenih grana ,da zastitis stablo.

3. Ima tema o sadnji ,a ima I tema o mrezicama ,pa ne bi bilo lose da si to prvo procitao.
 
Hvala puno
3. Puko mi ekran na telefonu, i ovo jedva citam sta pise...

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Ako imaš goveđeg stajnjaka/balege, šta god već iskoristi to, ne treba da bacaš Slavol. On je preporučen da ide folijarno na proleće...
 
Dobar dan dobri ljudi.
2 pitanja u jednom postu:
1) Kakva su vasa iskustva sa slavolom pri sadnji vocki (konkretno sljive), da li kvasiti koren u slavol ili u kravlju balegu razmucenu?
2) Koja je minimalna visina mrezice protiv divljaci sto ide uz vocku? P.s. (da li bi mi zavrsila posao fasadna mrezica 120cm je ona, pa na pola da je secem, na 60?).
Hvala vam unapred

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk


Ja sam uvek umakao sadnice u razmucenu svezu balegu. Ali ove godine cu to umakanje da izbacim...

Necu da umacem sadnice uopste, niti u Balegu niti u Slavol. ide nekvasen koren direktno u zemlju, stajnjak tek na sam vrh rupe, nikako blizu korena (stajnjak vise van zemlje nego u zemlji)...
Eto malo da promenim tehniku sadnje pa ce da vidimo...
Misljenja sam da sadnici u prvoj godini sadnje nije potrebno nikakvo djubrenje, osim eventualno Fosfora par puta folijarno...

Slavol probaj sigurno nece da skodi...


Sto se tice zastite od zeca i srne, stavis mrezicu oko 70cm. Kad namontiras mrezice premazes ih na par mesta sa rastopljenim Lojem. I racunaj da si zastitio sadnice!

Ja sam na taj nacin zastitio jedan svoj zasad koji je okruzen bagremovom sumom, (znaci u sred najezde stetocina) nisam imao nikakvih ostecenja na sadnicama...
 
Nazad
Vrh