Šećerna repa 2019

Da da goltix obavezno,ali skoro se sklopila a kisa je i danas posle podne pala mislim da ce biti uzaludno bacanje preparata.
 
Uradili češljanje šećerne repe kući danas. Meni se jako svidja rad ove mašine. Učinak je isto fantastičan, 24 reda. Uslovi za njen rad treba da budu idealni.
91iTuM1.jpg

4NsIG5d.jpg

JhZktng.jpg

Uočene su repe i sa simptomima mosaika na listovima. Poslati su uzorci u kompaniju Maribo na analizu. Jedva čekam rezultate i da čujem da li ima virusa ili nema.
YHw8JLu.jpg

Za sam kraj, moje ludilo sa makom. Repa i mak.
522nQbq.jpg
 
Колико видим са слика да ти чешљеви иду и по репи да ли се кида и оштећује лишће?
 
Колико видим са слика да ти чешљеви иду и по репи да ли се кида и оштећује лишће?
Ima oštećenja. Više se oštećuje ako se agregat kreće brže. Takođe problem bi mogle da prave stabljike od kukuruza, suncokreta ili bilo čega što bi moglo da se zaglavi između češljeva. Imate oštećenja listova, ako špartate veliku repu, takođe.
Ogled koji sam jučeo uradio sa tim češljevima je mnogo više oštetio repu od ove na mojoj njivi.
U svakom slučaju po mom mišljenju, mašina vrlo vredna pažnje. Bolje rezultate postiže u kukuruzu i soji, ali nisu zanemarljivi i u šećernoj repi.
 
Najvise se koristi u psenici,i naravno korovi da su sto manji a zemlja takodje ako je tvrda od gore,nece raditi posao,pokorica takodja ako je jaca ,cesljevi ce samo grebati po povrsini i nece unistiti korove.
 
@zcurcic kod nas na Smart Belamiji ima i ramularije. Danas sam sparto. Al nisam sliko. Da li nam se to ubrzano sprema i cerkospora? Javi bas rezultate analize lista

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima pega, da li je ramularija ili bakterioza ne znam, primetio sam ih i to na više sorata, ali svi smo već navikli na te simptome u ovakvim uslovima.
Nestrpljivo iščekujem rezultate uzoraka koje sam poslao.
 
Inace na slikama je Strube seme, ako bivsi kolega Dule cita ovo porucujem mu da se javi.

Spajki moram da vidim jel lakse proizvesti ili savetovati. :osmeh:
 
Jel bi se puno repe (soje) iseklo ako bi se špartalo na te stare špartače bez pomoćnika za "sedlom"?
 
Nazad
Vrh