Izrada sireva od kravljeg mleka

Mislim da bi svi koji su u ovoj temi pisali a i mnogi drugi koji se bave proizvodnjom mleka trebalo da obrate paznju na sledece:
Vreme je da se udruzimo i da postanemo konkurencija preradjivacima mleka.Ako mozemo da ga proizvedemo mozemo ga i preraditi pa i prodati.Citajuci ovu temu sam nasao puno toga:proizvodnja kackavalja limontusom,jogurt sa jogurtom,krem sir,feta sir.Ne zelim da se iko uvredi ali to sto je receno moze ostati samo u svojoj porodici.Ako zelimo da nesto napravimo i izadjemo na trziste moramo otici 5koraka dalje.Nema teorije da moze da se napravi dobar sir bez adekvatnih mikrokultura.Poznato je da te kulture ova nasa drzava dobija iz Danske i Holandije.Kao pionirski poduhvat jedan poznati institut iz Beograda poceo je proizvodnju mikrokultura a ja sam osoba koja je te kulture stavio na testiranje u svojoj sirarskoj proizvodnji.Dobiveni su mocni rezultati koji jako obecavaju.Postoji sansa za dobijanje jako dobrih sireva koji zadovoljavaju kriterijume i jako su ukusni.To je sansa za nas male proizvodjace mleka i sireva da napravimo nesto sto ce se suprotstaviti mlekarskoj hemiji i sto ce dati trzistu dobar proizvod koji je prirodan,zdrav i ukusan.Mozemo steci sansu preradom mleka,proizvodnjom sireva i udruzivanjem u vece drustvo koje ce stititi sve nas.Ako ima interesovanja,da nastavimo sa pricom.
 
Pozdrav Vojkane,slazem se sa tobom u potpunosti ja sam rodom iz okoline Nisa.Da li mi mozes reci gde se moze nabaviti kvalitetna mikrokultura za probu?A predlog za udruzivanjem ti je odlican ali tesko je naseg coveka naterati na tako nesto.U svakom slucaju ja podrzavam ideju.Pozdrav
 
Pozdrav Vojkane,slazem se sa tobom u potpunosti ja sam rodom iz okoline Nisa.Da li mi mozes reci gde se moze nabaviti kvalitetna mikrokultura za probu?A predlog za udruzivanjem ti je odlican ali tesko je naseg coveka naterati na tako nesto.U svakom slucaju ja podrzavam ideju.Pozdrav
Kulture je poceo da eksperimentalno proizvodi jedan institut iz Beograda.Rezultati koje sam ja dobio koristeci te kulture su izvanredni cak savrseni.Koristeci te kulture sam dobio sireve koji se ne mogu ni u industriji dobiti,a zna se koliko hemije oni stavljaju da bi napravili nekakav nazovi sir.
 
Kulture je poceo da eksperimentalno proizvodi jedan institut iz Beograda.Rezultati koje sam ja dobio koristeci te kulture su izvanredni cak savrseni.Koristeci te kulture sam dobio sireve koji se ne mogu ni u industriji dobiti,a zna se koliko hemije oni stavljaju da bi napravili nekakav nazovi sir.
Institut se zove institut za molekularnu genetiku i genetičko inžinjerstvo (IMGGI) ja sam zimus bio kod njih nisam uspeo da nabavim kulturu za sopstvenu proizvodnju ali oni koji imaju mogućnost za male proizvodne pogone ti ljudi tamo su spremni da pomognu i u kulturama i u tehnologiji ,još da napomenem davno nisam naišao na takvo gostoprimstvo i lubaznost u nekoj državnoj ustanovi kome treba broj tel. poslaću mu na pp:ppozdrav:
 
Nemam ja , samo cu probati u Pirotu ako naletim negde.
Zato sam i pitao kakvu trazis, jer ove prohromske mogu da ti urade proizvodjaci laktofriza.
Za ovu pletenu se raspitujem pa javljam na pp ako nesto iskrsne.
 
Ehh sad da si rekao ima u Ilandzi na pijaci pa da skocim cas.
Aj skoci, pa kad bude da parim doneses :osmeh: malo da te slikam pa da vide forumasi vele majstora :osmeh:
 
Otvoren dvodnevni festival sireva Balkana u Beogradu




Dvodnevni festival sireva "Balkan Cheese Festival" otvoren je danas u Beogradu, a posetioci će moći da probaju stotine retkih i neobičnih vrsta sireva iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Francuske i Italije.

Posetioci sedmog po redu festivala imaće priliku da u Doma omladine Beograda probaju autohtone vrste sireva Balkana, da uživaju u uparivanju sireva sa vrhunskim vinima i delikatesima kao i poslasticama sa sirom, a na festivalu će po prvi put biti predstavljeni i zanatski hlebovi sa sirom.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-festival-sireva-Balkana-u-Beogradu-FOTOVIDEO



Bude dva puta godišnje, jesen i kasna zima...
 
Nazad
Vrh