Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

jel sa prednje strane djavolji trougao :sta:
 
Nekoliko puta sam se bas slatko nasmejao, citajuci temu,
zasmetalo mi je da se deli sadrzaj kome zaista nije mesto ni u temi
o zemlji pre par hiljada godina.

Verujem da clan @Goran G. niije tendeciozno podelio link ka tekstu koji promvise narodni zbor Dimitrija Ljotica
Ti isti su vodili ovaj narod nemcima na streljanje u ll svet, ratu.

Tih godina su svi ubijali šta im je došlo pod ruku ali samo bih napomenuo da je Dimitrije Ljotić pomogao da se obnovi i spasi grad Smederevo posle eksplozije municije u tvrđavi. Diverziju koju su partizani uradili. Ceo grad je bio u ruševinama i bilo je dileme da li da se uopšte obnovi već da se lokacija napusti.
Dimitrije Ljotić je skupio novac od raznoraznih darodavaca i kuće su bile obnovljenen a stanovništvo je dobilo pomoć.

U tim smušnim vremenima svi su se izdavali i za ove i za one ali su većina radili i ubijali za sebe. Verovatno je i on sarađivao sa okupatorom jer je čak razmišljao da bude predsednik vlade umesto Nedića.
Jedina činjenica je da je Srbija izgubila drugi svetski rat toliko neslavno koliko je prvi svetski pobedila.

Izvinjavam se onima koji prate ovu temu.
 
Da ali ima mnogo neki okeani...potones ceo dok istrazujes...sad mi je tek jasno odakle vetrovi poticu...
 
Sveto Pismo:

U vreme kada je vecina ljudi verovala da je zemlja ravna ploca, prorok Isaija je ukazao na nju kao "krug" (hebrejski chugh, koja ovde nosi misao o "sferi") ISAIJA 40:22.

Ideja o sfericnoj zemlji nije bila siroko prihvacena jos hiljadama godina posle Isaijinih dana. Nadalje, JOV 26:7 - zapisan pre vise od 3000 godina, kaze da je Bog "zemlju objesio ni na cem". Kako su Isaija i Jov znali istinu o zemlji koju je i astronomija dokazala hiljadama godina kasnije, jeste pitanje na koje tesko mogu dati odgovor oni koji tvrde da Biblija nije Bozja Rec

 
A šta je to astronomija dokazala? Da je zemlja planeta? Stihovi na početku Biblije kažu da je Bog tokom stvaranja načinio svod ili kupolu i time razdvojio vode, zato je nebo plavo. U našem jeziku se koristi izraz ''nebeski svod'' e to je granica posle koje nema dalje! Zato su dijabolici aktivirali nekoliko nuklearnih raketa sa namerom da probiju taj svod ali ništa se nije desilo, svod i dalje stoji. Priče o svemiskim letelicama i satelitima su najobičnije izmišljotine u obliku animacija i fabrikovanih fotografija. Sateliti NE POSTOJE! Da postoje nebi bilo potrebe za telekomunikacionim kablovima preko okeana a ni za špijunskim avionskim letovima jer se iz satelita sve jako lepo vidi ili je u pitanju najobičnija izmišljotina koja se koristi u dresuri populacije za postizanje određenih ciljeva. Na grobu Von Brauna (nacista koji je Amerikance odveo u svemir) stoje bibliski stihovi koji govore o postojanju svoda-kupole. Ne verujem da je u pitanju slučajnost da se baš na njegovom nadgrobnom spomeniku nalazi ova biblijska istina. Najjednostavniji način za dokazivanje činjenice da se zemlja ne vrti je sledeći; stati na otvorenom prostoru i baciti kamen u vis pod uglom od 90° u odnosu na tlo. Ako se zemlja vrti čovek će da ode a kamen će pasti dalje od njega, naravno to se neće desiti. Biti pažljiv prilikom izvođenja ovog eksperimenta da kamen ne padne na glavu....
 
A šta je to astronomija dokazala? Da je zemlja planeta? Stihovi na početku Biblije kažu da je Bog tokom stvaranja načinio svod ili kupolu i time razdvojio vode, zato je nebo plavo. U našem jeziku se koristi izraz ''nebeski svod'' e to je granica posle koje nema dalje! Zato su dijabolici aktivirali nekoliko nuklearnih raketa sa namerom da probiju taj svod ali ništa se nije desilo, svod i dalje stoji. Priče o svemiskim letelicama i satelitima su najobičnije izmišljotine u obliku animacija i fabrikovanih fotografija. Sateliti NE POSTOJE! Da postoje nebi bilo potrebe za telekomunikacionim kablovima preko okeana a ni za špijunskim avionskim letovima jer se iz satelita sve jako lepo vidi ili je u pitanju najobičnija izmišljotina koja se koristi u dresuri populacije za postizanje određenih ciljeva. Na grobu Von Brauna (nacista koji je Amerikance odveo u svemir) stoje bibliski stihovi koji govore o postojanju svoda-kupole. Ne verujem da je u pitanju slučajnost da se baš na njegovom nadgrobnom spomeniku nalazi ova biblijska istina. Najjednostavniji način za dokazivanje činjenice da se zemlja ne vrti je sledeći; stati na otvorenom prostoru i baciti kamen u vis pod uglom od 90° u odnosu na tlo. Ako se zemlja vrti čovek će da ode a kamen će pasti dalje od njega, naravno to se neće desiti. Biti pažljiv prilikom izvođenja ovog eksperimenta da kamen ne padne na glavu....
Ja sam cuo da su neki eksperimentisali i stvarno im kamen pao na glavu i sad su udareni u istu.
 
Dakle prilikom oranje povecavnjem dubine se ne moze izvaditi kinez,nego postoji mogucnost otvaranja rupe i propadanje kroz istu:ppozdrav:
 
Ma dobro sam, samo mi bezveze kad vidim kako svesno prave budale od ljudi i kako ljudi to prihvataju a pritom se smatraju inteligentnim i obrazovanim. Samo još ovo i neću više na ovu temu, podatak koji se plasira u zvaničnim obrazovnim ustanovama kako kod nas tako i u svetu kaže da se zemlja vrti brzinom od hiljadu i nešto kilometara na sat. Ko u to veruje neka pokuša da objasni kako može da funkcioniše komercijalna avijacija kad njihovi avioni uglavnom lete na znatno manjim brzinama. Eto, samo je potrebno da čovek umesto da slepo veruje u ono što mu se kaže koristi zdravorazumsku logiku i sve će mu biti jasno.
 
Kolega Laki, dobronamjeran savjet : odustani od ovih svojih teorija u javnosti jer ti može navući mnogo problema . Počeće te ismijavati , praviti viceve , neće te više niko shvatati ozbiljno ni za druge stvari.
 
Evo zagađenja u Pančevu

6dxw0x.jpg


Ali kakve to veze ima...
 
Jednostavno nisi dovoljno čitao , nego si naletio na par članaka da je zemlja ravna i povjerovao si , inače je ovde kod nas pravilo da većina lakše povjeruje u teriju zavjere i nekonvencionalno mišljenje . Zašto nisi čitao dalje ako baš hoćeš da izmišljaš toplu vodu nakon stotine godina , jer bi našao na stotine dokaza da je zemlja lopta , uozbilji se.
 
Nemoj da pišeš o nekom koga ne poznaješ jer time možeš dovesti sebe u neprijatnu situaciju. Ne želim da se spuštam na taj nivo i pišem nekome da je glup, čak i da poznajem čoveka to nebih napisao. Nadam se da sam bio jasan?

Još uvek imamo slobodu da možemo da mislimo svojom glavom i verujemo u ono što smatramo da je istina, zato neka svako misli i veruje šta hoće bez omalovažavanja onih koji misle i veruju suprotno!
 
Nisam baš tako mislio , izvinjavam se ipak , nego jbg , ipak da je nešto drugo npr političke opcije , i slično , ali da je zemlja ravna ... Samo sam mislio da kažem da se može uraditi sebi šteta sa iznošenjem takvih nedokazanih teorija . Evo ti primjer ovde kod mene , čovjek ozbiljan , priznat bio , vodio jednu stranku na lokalnom nivou , i odjednom rekao na par mjesta da je zemlja ravna ?? Kasnije nije tu priču napuštao , počeli da ga provaljuju i ismijavaju tolko da je upropastio ozbiljnost te stranke na lokalnom nivou . Nije ni čudo-.
 
Nazad
Vrh