Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

Mene više zabrinjava činjenica kako onoj teti na slici ne ispadnu te stvari usled delovanja gravitacije.
 
Ma po teorijama ravnozemljaša:
- sateliti uopšte ne postoje.
- Čovek uopšte nije otišao u svemir.
- 20tak hiljada km u visini je plafon dokle može da se stigne.
Zemlja se ne okreće oko Sunca već Sunce kruži oko Zemlje.
Sunce je u stvari mnogo manje od Zemlje.
Sve ostale zvezde ne postoje, to su samo tačkice koje svetle…
Ima još dosta toga, da ne kažem gluposti, ne mogu svih da se setim...
Inače, oni navode neke eksperimente gde brod na pučini ne "uranja" u more, i još doca toga, napišu npr "Pera je još pre 80 god dokazao da kada je gledao kroz durbin brod zapravo ne zaranja… " i onda se ovi bez mozga prime i poveruju. A to da li je Pera uopšte postojao - nije ni bitno…
Nego… iritiralo me je što je to toliko kompleksna materija, zbog veličine zemlje, da prosto nije moguće sam čovek da proveri većinu toga…
A onda sam se setio:
Ako sateliti zaista ne postoje i nme kruže oko Zemlje - kako to satelitska antena prima signal? Od čega? I zašto ako je malo zaokreneš gubiš signal.
I, šta to vidiš iz opservatorije kada uperiš teleskop u satelit?
Opet cu reci koliko ima kontra teza, toliko ima i za... sto nema slika more jedno da se vidi zemlja iz svemira, i kako niko iz te opservatorije nije uslikao taj satelit? Sto stvarno jos nije napravljen kanal da se uzivo gleda zemlja iz orbite? Po danasnjoj tehnici to nebi trebao biti problem. A kazu i da antarktik niko nije presao popreko i ne postoji ni jedna slika iz jednog dela odgore kao sto ima od ostalih kontinenata.. neznam kome je to vazno, ali UN i poneki geodeti imaju logo bas kao i ravnozemljasi.. Neki dan sam bio u katastru u opstini i na zidu kalendar sa slikom bas kao od ovih sa youtube malo se nisam nasmejao al sam se suzdrzao, pa me navelo na razmisljanje kako to i zasto to...
 
Live stream sa ISS

https://www.youtube.com/watch?v=ddFvjfvPnqk

Antarktik je uzduž i poprijeko prešao pun kufer ljudi, što pješke što na sankama što autima

https://edition.cnn.com/travel/article/felicity-aston-antarctic-explorer/index.html

https://www.gq-magazine.co.uk/article/how-to-drive-across-antarctica

Turisti stalno idu tamo, možeš da zakažeš putovanje kao što npr. ideš u Grčku na more preko agencije

https://www.adventure-life.com/antarctica

Logo UN je azimutna ekvidistantna projekcija. Zemlja je kugla a kugla ne može da se "razvije" kao kartonska kutija. Stoga postoji čitav niz projekcija kako bi se kontinenti i rastojanja i položaji prikazali na najbolji način. Ova koju UN koristi je izabrana zato što je jedna od onih koje veličine kontinenata prikazuje u najboljem omjeru , bez davanja prednosti nekom od njih i stavljanja nekog od njih u poseban položaj što ima političku poruku.

Postoji bezbroj slika Antarktika iz svemira.

Satelite možeš da vidiš i golim očima ako je vrijeme lijepo, lično sam ih vidio bezbroj puta, vide se kao jako mala svjetla koja se baš jako brzo kreću i ne blinkaju kao avioni.

Ko god ne vjeruje da sateliti ne postoje nek vidi gdje mu gleda satelitska antena i nek je pomjeri samo za jednu dlaku - odmah nema slike. Satelitska TV dolazi sa geostacionarnih satelita koji se nalaze fiksno iznad jedne tačke na visini od oko 36.000km i koji pokrivaju signalom jedno ogromno područje, veliki broj satelita tako pokriva gotovo cijelu Zemlju sa preklapanjima.

U Rz gluposto može da povjeruje samo neko ko nema apsolutno nikako poznavanje ni razumijevanje nauke, tehnologije ni zdravog razuma. Idioti koji stoje iza te ideje nisu u stanju da objasne ni kako nastaje dan i noć na RZ a kamoli nešto više.
 
E ako si im reko . . . . . . :osmeh:

nego , sta ce mo kad se sad jave ovi sto ne veruju da su Ameri sleteli na Mesec :sta:

Ima ljudi koji veruju da je i to neka teorija zavere:haha:
 
Rusenje kula bliznakinja cista namestaljka.

Velika je verovatnoca da Hitler nije izvrsio samoubistvo u bunkeru i da je docekao starost i umro prirodnom smrcu.
 
Naravno, evo slike koja to lepo ilustruje

1_256916625_Beautiful%2Bisnt%2Bit_bbf8f3_6362670.jpg


evo još jedne

new-version-of-solar-system-with-flat-earth.jpg
 
Jeste verodostojno, to su orginal snimci iz svemira. LOL
 
Baš me interesuje šta je sa donje strane ploče ? Koliko je debela i kakvu ogradu ima da voda ne izcuri? Kako to objašnjavaju?
 
Nazad
Vrh