Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

Zasto zemlja nikako da privuce mesec ako postoji gravitacija? Ako znamo da se dve crne rupe posle explozije zvezda kad dodju u domet jedna drugoj, navodno se privuku. Tako bi trebale i ostale stvari se privuci, zasto se u vakumu ne privuku bilo kona dva tela ako svako telo ima gravitaciju. Oni tvrde da gravitacije nema, i da je sve u gustini tela. Postoji li objasnjenje za to. A zasto kriju, pa zasto, zbog novca koji ide na te stvari.
 
Lepo sam naveo postavku sa kretanjem helikoptera i niko nije napisao ništa argumentovano protiv toga. Jasno mi je da to nemože argumentovano da se opovrgne pa zato kucaj nebuloze, napadaj, vređaj i diskredituj diskutanta a niko ništa argumentovano ne napisa. Za mene je diskusija na ovu temu završena.

@LakiPa
Zaista su tvrdjenja i ideje koje zastupaš besmislene, i neshvatljivo je da ima ljudi koji u današnje tehnološko doba mogu biti toliko otudjeni od naučnih činjenica.
U pitanju su činjenice, ne teorije, bezbroj puta dokazane i dokumentovane, na posletku očigledne. Valjda je očinji vid dovoljan da se u nešto uveriš.
Imaš dostupan prenos uživo sa medjunarodne svemirske stranice, pa razmisli još jednom otome što pričaš. Nemoj samo reći da je i to nameštaljka.
https://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/iss_ustream.html
Nemoguće je sve zavarati, slagati, sakriti, neko bi već odavno izneo čiste dokaze u svrhu suprotne tvrdnje, a njih nema..

Što se aviona i helikoptera tiče, ljudi su ti već odgovarali, možda ne baš najkonciznije.
Brzina je relativna i meri se u odnosu na nešto. U ovom slučaju u odnosu na tačku zemljine površine.
Ne brkaj brzinu aviona u odnosu na planetu, i ugaonu brzinu kojom se planeta kreće kroz kosmos mereno u odnosu na sunce.
Kako je neko već rekao i atmosfera je deo i celina planete zemlje.
Ona takodje prati rotaciju zemljine kugle pošto postoji gravitaciono privlačenje i veza.
Dakle avion ili helikopter leti kroz gasoviti deo zemljine sfere. Svaka čestica pa i one od kojih smo mi sazdani je gravitaciono vezana za zemlju. Tako i avion.
Da bi se odvojio od tla i prevalio put i nadmašila gravitaciona sila, mora se uložiti energija u rad motora.
I naš korak je niz kontrolisanih padanja i podizanja kojima se odupiremo gravitaciji u svrhu kretanja.
Postoji mala razlika u brzini potrebnoj za prelet kada se leti obrnuto smeru rotacije iz razloga što postoji povećan otpor atmosfere u vidu vetrova jer
ipak ima nekog "kašnjenja" vazdušnih strujanja u odnosu na smer obrtanja.
Dobar pokazatelj toga je opet činjenica da uragani pogadjaju Američki kontinent a ne Evropu jer ih rotacija i vetar nose njima.

Tačno je da nauka nema odgovore na mnoga pitanja. Sama suština i poreklo gravitacije je nepoznato i jedna od najvećih naučnh tajni.
Medjutim puno toga je istraženo i dokazano, pa nema smisla nanovo otkrivati vruću vodu..
 
Mozete im iznositi koliko hocete cinjenica i teorija.Sve to oni vec znaju.Njihov problem je verske prirode.Oni smatraju da je zvanican stav ustvari zavera djavoljih slugu iz nekih verskih motiva.Nemam snage da to nocas obrazlazem.U svakom slucaju to u sta veruju ne samo da je netacno vec je i opasno kao i svaka druga sekta.
 
Meni je sad krivo sto sam uopste i komentarisao u ovoj temi. Ja mislio covek ima i neki argument pa bas da cujem i da naucim i ja nesto novo... kakav helihopter, kakve gluposti... Atmosfera rotira zajedno sa Zemljom i mi rotaciju ne osecamo. Drugo su ceoni ili ledjni vetar pa avion moze da kasni ili da stigne ranije. Bar sam ja cuo kada kapetan aviona najavi zakasnjenje zbog ceonog vetra od 100 km/h.

Bacali ljudi kamen sa Ajfelovog tornja pa dokazali, uporedili obale reke koje teku meridijanskim pravcem pa na osnovu bocne erozije opet dokazali, Magelanova posada koja je izgubila i jedan dan po brodskom dnevniku pa je nakon toga uspostavljena i datumska granica...

Od svega toga jedino onog Kolumba ne mogu da shvatim da je mislio da ce tek tako stici do Indije, a nije ni cetvrtinu puta prosao... Ako je vec verovao da je zemlja okrugla kako nigde nije procitao da je Eratosten pre nove ere izmerio obim Zemlje uz pomoc uglomera i bunara. Ili ga mrzelo da cita "uputstvo" pa kad video da zabrljao bilo kasno :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Laki covece Boziji ti odbacujes celu fiziku, hemiju, matematiku, gotovo sve prirodne nauke. Ja razumem da si ti pobozan, ako neka si to je dobro, ali nemozes svaku rec iz Biblije shvatati bukvalno.
I taj primer sa helikopterom koji si naveo je protiv svih zakona fizike.
 
Imaće lijep pogled. Jest da tvrde da je u jednoj polovini kugle zemlja a u drugoj ostatak svemira pa neće imati pogled na zvijezde ali vidjeti kraj svemira i to snimiti je veliko otkriće.
 
A jel mogu da predju tu ivicu :sta: mislim da nece pasti nigde jer ce i dalje na njih delovati gravitacija ?

Ili oni ni u nju ne veruju :haha:
 
Lepo kaže Rimski pesnik Juvenal početkom 2 veka u svojoj satiričnoj pesmi " Dajte narodu hleba i igara " i onda se narod zanima totalno nebitnim stvarima i izgubi сваки interes за politiku и бригу о јавним стварима već se bavi trivijalnim i banalnim temama kao što su, sportska takmočenja,život " slavnih " ličnosti i rijaliti tv a nasuprot ozbiljnih društvenih ekonomskih i političkih problema u društvu. Sa jedne strane meni kao jedinki totalno je nevažno da li je zemlja okrugla ili je ploča jer ne idem do ivice i nepostoi rizik da padnem u ambis.Dok sa druge verske strane primećujem da ovo i nije nikakva slučajnost jer se sve više i više i to u svim sverama nastoi da se sve ono što je od Boga izvitoperi,pokvari,oskrnavi,zabrani,falsifikuje itd.Pa pogledajte samo princip Porodice Bog je stvorio Adama i Evu a ne Adama i Stevu i da ne nabrajam sve ono gde se nastoi da se što više Bog i njegovi principi stave po strani i slobodno se zapitajmo KO STOI IZA TOGA I KOME TO IDE U PRILOG ? I dok mi glođemo kosku koja nam je bačena nešto drugo i mnogo važnije nam promiče a da to nismo ni primetili a kada budemo primetili biće kasno.
 
Evo... dvostruko ravan...
2qkozdj.jpg
 
To se u Haagu zvalo svedok-saradnik

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh