Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

Za svetionik je prost odgovor. Jednostavno njegova osnovna primena je tokom nevremena i nemirnog mora. Kad je veliko nevreme veliki su i talasi. Tad da neko upali svetlo na 2 m visine, a talasi 10 m visine nema sanse da se to svetlo vidi sa pucine preko tih talasa. I kad ti talasi dodju do tog svetionika i zapljusnu ga vrlo lako bi ugasili lampu da je na 2 m visine.

Nije tačno , obilno su dosta veće visine a to je zato dabi se dalje vidjeli . Bez obzira na talase niži svjetionik će se mnogo ranije izgubiti iz vida kad seudaljavamo . Može se po lijepom i čistom vremenu to primijetiti i u ravnici . Npr ako se približavamo gradu Bg iz nekog pravca prvo će se ugledati Avala a kasnije sam grad kako "izranja" ako se pažljivo gleda.
 
Nebi ljudi još pred sto dvjesta godina muku mučili bez dizalica i ičega da grade svetionike na moru onolike visine da nije moralo . Dovoljno je samo upaliti isto svjetlo pored visokog svetionika sa visinom od recimo 2m , odmaknuti se na moru odredjeni broj km i sve će biti jasno , koje se svjetlo vidi a koje ne , netreba ni jedan drugi dokaz.
ti izleda nikad nisi bio na moru , jer da jesi znao bi da valovi mogu biti 15 metara i viši ..zato svjetionik ne može biti visok 2 metra jer se ne bi vidio ni iza prvog vala
 
Nije mi jasno Momo sta nije tacno? Ovo sto sam napisao 2 m visine sam napisao jer si ti tu visinu dao za primer, a naravno da su mnogo vislji. A ja sam ti iz brdsko planinskog kraja, tako da nemam cesto priliku da gledam ravnicu. Cak i za taj Beograd kad idem ja se penjem uz brdo pa se onda sjurim direkt u grad.
 
Mene od svih tih teorija, nepoznanica, nagadjanja, itd. najvise fasciniraju drevne civiliziacije, razlozi njihovog nestajanja i ostaci njihovih gradova/gradjevina. Maje, Inke, Asteci. Pa onda kipovi sa Uskrsnjih ostrva, pa Sfinga, Stounhedz.
 
Jeste zanimljivo, ali i dosta vec prezvakano. Zadnjih godina su mi zanimljive ove "piramide" sto istrazuje Osmanagic. Takodje i kamene kugle kad sam cuo da ima i kod Valjeva neka.
 
Pitao sam iz sledeceg razloga,svako ko veruje u Boga je hriscanske veroispovesti,u nasoj drzavi(a i sire) ima dosta hriscanskih religija al to sad nije bitno,biblija je jedna,ako neko poseduje bibliju nek procita samo polako i skoncentrisano pocetak biblije,to je prva glava,tu sve lepo pise o zemlji,kako je stvorena,oblik,ko kome sluzi,dal videla zemlji il se zemlja vrti oko videla itd......samo polako citati



Da,i to je sustina pokreta "ravnozemljasa"Protestanti su skloni da Bibliju tumace doslovno.I ovaj pokret je nastao u SAD i jak je svuda gde ima (pravih) protestanata.
 
Pitao sam iz sledeceg razloga,svako ko veruje u Boga je hriscanske veroispovesti,u nasoj drzavi(a i sire) ima dosta hriscanskih religija al to sad nije bitno,biblija je jedna,ako neko poseduje bibliju nek procita samo polako i skoncentrisano pocetak biblije,to je prva glava,tu sve lepo pise o zemlji,kako je stvorena,oblik,ko kome sluzi,dal videla zemlji il se zemlja vrti oko videla itd......samo polako citati

Vjera u Boga nije zastupljena u samo jednoj religiji. Vjera nije religija i postoji u svakom čovjeku.
Kad govorimo o religijama koje su zasnovane na Bibliji ni one nisu sve kršćanske. Ni kršćanstvo se ne drži Biblije već Novog Zavjeta. Samo ishodište jest Stari Zavjet, uostalom i Isus je bio Židov, ali Kršćanstvo živi po pravilima novog zavjeta. I Islam ima uporište u starom zavjetu. Ima iste pretke i svetitelje sve do Avrama a tu se dijele. To je početak mada religija Islam počinje od proroka Muhameda negdje 618 poslije Hrista.
Ni Židovi ne žive baš po starom zavjetu jer se mnogo toga promjenilo ali imaju osnovna pravila od kojih ne odstupaju.
Svi oni vjeruju u istog Boga.
I ostali narodi koji ne pripadaju gore nabrojanim religijama imaju svoje vrhovno biće (Bog)
Šta je Bog?
Većina ljudi će odgovoriti na ovo pitanje a niko nezna šta je Bog.
Ima jedno bolje pitanje: Šta je čovjek?
Odgovor na ovo drugo pitanje nam je mnogo bliže a nemožemo da odgovorimo na njega. Kad odgovorimo na njega ljudi će prestati da postoje.
 
Al i dalje ostaje pitanje dal je zemlja ravna ili kugla, vecina veruje da je kugla jer je nauka tako dokazala i tako smo uceni od malena
Kako se tu uklapa Bog, sta kaze nauka a u sta mi verujemo, dal se to podudara sa naukom....
 
Vjera u Boga nije zastupljena u samo jednoj religiji. Vjera nije religija i postoji u svakom čovjeku.
Kad govorimo o religijama koje su zasnovane na Bibliji ni one nisu sve kršćanske. Ni kršćanstvo se ne drži Biblije već Novog Zavjeta. Samo ishodište jest Stari Zavjet, uostalom i Isus je bio Židov, ali Kršćanstvo živi po pravilima novog zavjeta. I Islam ima uporište u starom zavjetu. Ima iste pretke i svetitelje sve do Avrama a tu se dijele. To je početak mada religija Islam počinje od proroka Muhameda negdje 618 poslije Hrista.
Ni Židovi ne žive baš po starom zavjetu jer se mnogo toga promjenilo ali imaju osnovna pravila od kojih ne odstupaju.
Svi oni vjeruju u istog Boga.
I ostali narodi koji ne pripadaju gore nabrojanim religijama imaju svoje vrhovno biće (Bog)
Šta je Bog?
Većina ljudi će odgovoriti na ovo pitanje a niko nezna šta je Bog.
Ima jedno bolje pitanje: Šta je čovjek?
Odgovor na ovo drugo pitanje nam je mnogo bliže a nemožemo da odgovorimo na njega. Kad odgovorimo na njega ljudi će prestati da postoje.
https://www.ivantic.info/Ostale_knjiige/Srpski_narod_u_kandzama_Jevreja.pdf
nismo svi isti,mi volimo sve narode i sve ih primamo pod svoj krov
a ipak nas kaznjavaju vekovima :ppozdrav:
 
Mi vjerujemo na osnovu dokaza koje smo usvojili. Zato nam svi nastoje dati a često i agresivno nametnuti dokaze za koje oni misle da su tačni. Zato ima ona izreka "Dajte mi djete da ga odgajam do sedam godina a onda ga možete odvesti" Bog se tu našao jer je kolega spomenuo Bibliju u kojoj piše kako zemlja izgleda.
Gorane. Svi su ljudi isti. Kad govorimo o narodima razlikujemo se samo u postotku agresivnih koji zbog svojih interesa nameću stavove drugima. Uvijek su tu oko nas i čekaju da neko započne gužvu a onda naprave nesreću i sebi i drugima oko sebe.
 
Mi vjerujemo na osnovu dokaza koje smo usvojili. Zato nam svi nastoje dati a često i agresivno nametnuti dokaze za koje oni misle da su tačni. Zato ima ona izreka "Dajte mi djete da ga odgajam do sedam godina a onda ga možete odvesti" Bog se tu našao jer je kolega spomenuo Bibliju u kojoj piše kako zemlja izgleda.
Gorane. Svi su ljudi isti. Kad govorimo o narodima razlikujemo se samo u postotku agresivnih koji zbog svojih interesa nameću stavove drugima. Uvijek su tu oko nas i čekaju da neko započne gužvu a onda naprave nesreću i sebi i drugima oko sebe.
sad si sam sebe opovgrnuo :ppozdrav:
 
Može se i takav zaključak izvući da nije onoga ali.
U svakom čovjeku se nalazi i dobro i zlo. Šta će od toga isplivati na površinu a šta ostati potisnuto zavisi od toga koga demona u sebi hranimo. U narodu ima određeni postotak ljudi koji hrane zlo. Oni su i dalje ljudi isto kao i oni koji hrane dobro. I kod jednih i drugih može doći do promjene. Oba demona su u nama i po tome smo svi isti. Mi ih samo hranimo a hranimo ih mislima.
Ako nam neko uspije promjeniti misli a to se često i neprimjetno dešava, sa istim žarom možemo tvrditi da zemlja ima oblik kocke.
 
Nekoliko puta sam se bas slatko nasmejao, citajuci temu,
zasmetalo mi je da se deli sadrzaj kome zaista nije mesto ni u temi
o zemlji pre par hiljada godina.

Verujem da clan @Goran G. niije tendeciozno podelio link ka tekstu koji promvise narodni zbor Dimitrija Ljotica
Ti isti su vodili ovaj narod nemcima na streljanje u ll svet, ratu.
 
Gde su sad ovi sto tvrde da je ravna?

1b9610c033275adf7e5769fb832f01f2.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh