Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

Da li se radi o teoriji zavere??mislim da je lose formulisano. Naime vecinu naucnih saznanja koje ucimo u skolama je nastala u 18-19 veku i ta ucenja smatramo da su tacna i egzaktna. A da li su ti ljudi bili bas toliko pametni i vizionari a svi mi posle njih pojma nemamo ili NE TREBA da se upustamo u novosti ili otkrivanja istine???? Da li se zato i zaglupljuje civilizacija koje kakvim rijalitima i drugim tehnoloskim pomagalima kako bi covekov mozak otupio da ne kazem oglupio jer u takvoj populaciji je lako vladati i manipulisati???
 
Ono što mi znamo je tek 4% odnosno nije zagrebana ni površina kako treba.Aleksandrijska biblioteka je namerno spaljena a zašto...istraga je još u toku. :osmeh:
 
Za svetionik je prost odgovor. Jednostavno njegova osnovna primena je tokom nevremena i nemirnog mora. Kad je veliko nevreme veliki su i talasi. Tad da neko upali svetlo na 2 m visine, a talasi 10 m visine nema sanse da se to svetlo vidi sa pucine preko tih talasa. I kad ti talasi dodju do tog svetionika i zapljusnu ga vrlo lako bi ugasili lampu da je na 2 m visine.
 
Boze ako nas cujes i vidis baci nesto ogromno, al precizno da ne stradaju neduzni, na nas gresnike.
::pomoc:;
 
Da se polemiše o ovakvoj temi u današnje vreme naučnih spoznaja i dostignuća je zastrašujuće. Ne zbog same rasprave, već zbog neupućenosti u mnogo puta dokazane osnovne fizičke i prirodne zakone, onih koji pokušavaju da brane prevazidjene ideje starog sveta. Čudo da ne tvrde da tu "ploču" na sebi drže kornjača i tri slona kako su verovali neki stari narodi.
Takve priče iznose na videlo koliko ima suštinski i funkcinalno tehnički nepismenih.
Daleko od toga da naučne discipline imaju na svako pitanje odgovor, ali je bar oblik zemljine površine odavno utvrdjen i dokazan pa i vizuelno. Ludost je sumnjati u takve činjenice.
Zašto bi prekokeanske rute iz Evrope u Ameriku išle ka severu u blizinu Arktika i polarnog kruga, a onda se spuštale ponovo na jug? Tako se pužaju i avionske linije.
Odgovor je jednostavan. Obim zemljine kugle u tom delu je dosta manji nego da se ide direktno pravom linijom bliže polutaru, i na taj način se put smanjuje, štedi gorovp i smanjuju troškovi..
To je moguće samo zbog kuglastog oblika zemljine površine.
Isto tako je i severni morski put skoro upola kraći od južne rute kroz suec.
Mnogo je takvih jasnih činjenica. Da se ne radi o kugli ne bi postojao Beringov moreuz gde se susreću Amerika i Azoja. odnosno Aljaska i Rusija.
 
Ne bih da se upustam u raspravu da neko ne pomisli da sam "ravnozemljas" ili da sirim ovde to ubedjenje. Samo cu reci da sve sto si Smilade naveo u tvom postu kao dokaz da je zemlja loptastog oblika ravnozemljasi koriste kao dokaz da je ploca. Nije nista crno ili belo i bitno je iz kog ugla posmatras na te "dokaze".
 
Da se polemiše o ovakvoj temi u današnje vreme naučnih spoznaja i dostignuća je zastrašujuće. Ne zbog same rasprave, već zbog neupućenosti u mnogo puta dokazane osnovne fizičke i prirodne zakone, onih koji pokušavaju da brane prevazidjene ideje starog sveta. Čudo da ne tvrde da tu "ploču" na sebi drže kornjača i tri slona kako su verovali neki stari narodi.
Takve priče iznose na videlo koliko ima suštinski i funkcinalno tehnički nepismenih.
Daleko od toga da naučne discipline imaju na svako pitanje odgovor, ali je bar oblik zemljine površine odavno utvrdjen i dokazan pa i vizuelno. Ludost je sumnjati u takve činjenice.
Zašto bi prekokeanske rute iz Evrope u Ameriku išle ka severu u blizinu Arktika i polarnog kruga, a onda se spuštale ponovo na jug? Tako se pužaju i avionske linije.
Odgovor je jednostavan. Obim zemljine kugle u tom delu je dosta manji nego da se ide direktno pravom linijom bliže polutaru, i na taj način se put smanjuje, štedi gorovp i smanjuju troškovi..
To je moguće samo zbog kuglastog oblika zemljine površine.
Isto tako je i severni morski put skoro upola kraći od južne rute kroz suec.
Mnogo je takvih jasnih činjenica. Da se ne radi o kugli ne bi postojao Beringov moreuz gde se susreću Amerika i Azoja. odnosno Aljaska i Rusija.
Hajde da onda pricamo o tome kako je u danasnje vreme naucnih dostignuca neke stvari rade kao i pre 100god.
npr. lecenje od karcinoma je isti kao i pre 100god. unapredjena je dijagnostika to stoji ali sam princip lecenja isti
dal je teorija zavere ili nije, prosto je nelogicno da je nauka dostigla moguce kloniranje a u lecenje karcinoma i otklanjanjem njegovog uzrka se tapka u mestu
Teorija ravna zemlja ili okrugla je pokazatelj da narod ili veci deo naroda moze se ubediti u bilo sta sto se kroz medije prezentuje

- - - - - - - - - -

Jel postoji Bog?
 
Bravo pitanje ti je na mestu !!!
Zar je Bog dosao pre 2000 i kusur godina da nas spase propasti ili.....????
Koji je stvarni cilj nastanka religije?
 
Naravno da verujem u Boga. To ne znaci da moram da slepo verujem u sve sto nam neko servira. Volim tako i da preispitujem ustaljena verovanja.
 
Bilo je bisera u ovoj temi. Mene je Goran nasmijao izjavom "uvalio mu neko loš tamjan".
Ako počnemo raspravu o Bogu i religiji završićemo na lomači. Već vidim moderatore kako pripremaju vatricu.:osmeh:
A na ovo zadnje pitanje odgovor je da. Svi religiozni ljudi vjeruju u boga. Ako nema vjere u boga nema ni religije. Bilo koje religije.
 
Pisanje je slobodno i toleriše se sve ali ako dođe po običaju do vređanja i svađe brisaće se prepiska ili zaključavati tema.
 
Pitao sam iz sledeceg razloga,svako ko veruje u Boga je hriscanske veroispovesti,u nasoj drzavi(a i sire) ima dosta hriscanskih religija al to sad nije bitno,biblija je jedna,ako neko poseduje bibliju nek procita samo polako i skoncentrisano pocetak biblije,to je prva glava,tu sve lepo pise o zemlji,kako je stvorena,oblik,ko kome sluzi,dal videla zemlji il se zemlja vrti oko videla itd......samo polako citati
 
Znam Dangere odlicno jedan citat iz biblije koji mi se svaki put javi u glavi kad udjem u ovu temu. U njemu je navedeno kog je oblika zemlja. Medjutim ja licno imam problem jer bibliju nije pisao Bog tako da mi je ona vec sumnjiva.
 

Што је лепа ова наша округла земљица...и то све у ФУЛ ХД....тачније 8К...

- - - - - - - - - -

Мора да је и ово равна плоча, превара ала НАСА.....

ПОшто је снимак уживо, пустити од самог почетка.....
 
Nazad
Vrh