Teorija zavere: Zemlja nije lopta...

Ma, nemaju ljudi pametnija posla... "ravno-zemljaši" kako se nazivaju su postali kao sekta na YT i pokušavaju da ubede sve kako je zemlja ravna... Znači smešno...
 
Ajde molim te, pa kako taj brod onda kad sidje na donji deo te navodne kugle ne spadne u ambis, koja sila treba da drzi toliku masu i kako ta sva voda ne iscuri negde :sta:
 
Haha, bilo kako bilo ima dokaza jednakih za obe teorije... meni najzanimljivije to sto je Nikola Tesla pokusao dokazati da je gravitacija izmisljotina i da je sve u gustini tela, kao i da je 1900 godine uspeo da posalje radio talas preko okeana bez satelita.
 
Čuj ovo za Teslu i gravitaciju. Gde si to pročitao?
To bilo u nekoj "naučnoj" emisiji, pa se posle stručnjaci opšte prakse pozivaju na to kao dokaz.
 
Gledao sam i ja ti klipovi. Naucno dokazano je, da planeta nije 100% okrugla nego malo jajasta.

Za gravitaciju je isto jasno, objekat koji rotira oko svoje osovine stvara gravitaciju. U svemiru. Npr. kosmosnaut/Astronaut mora da trenira misice pod teret da nebi degenerisali bez prisustva prirodne gravitacije. (vezuju elasticni kajsevi za telo i pod dok trci na traci)
 
Gledao sam i ja ti klipovi. Naucno dokazano je, da planeta nije 100% okrugla nego malo jajasta.

Za gravitaciju je isto jasno, objekat koji rotira oko svoje osovine stvara gravitaciju. U svemiru. Npr. kosmosnaut/Astronaut mora da trenira misice pod teret da nebi degenerisali bez prisustva prirodne gravitacije. (vezuju elasticni kajsevi za telo i pod dok trci na traci)

Bez zelje da polemisem ili ne daj boze bilo koga omalovazavam moram reci da si ti ipak neke stvari malo pomesao :osmeh:

Sada ispade ako neko telo ( masa ) u svemiru ne rotira oko svoje ose onda ne postoji gravitacija :sta:

Po nekoj univerzalnoj definiciji
tо је једна од четири основне силе које делују у природи, представља силу привлачења између материјалних тела свих величина - од атома до планета у галаксијама, звезда у универзуму, итд.

E sad da stvari i nisu bas tako jednostavne pominjao je i Einstein , koji je imao stav da gravitacija i nije SILA u klasicnom smislu

i da masa planeta u stvari na neki nacin ZAKRIVLJUJE prostor i stvara efekat kruzenja planeta u prostoru . . .


Da bi nam sto lakse pojasnili u skoli su nas nekada ucili kako postoje GRAVITONI , cestice koje prenose gravitaciju ,

pa su nam cak i skicirali gravitacione linije sila i talase ( sl kao magnet ) ali stvari nisu bas tako proste . . .

p.s . . . . .zanimljivo je da se gravitacija ne oseca u slobodnom padu ( sto ne znaci da ne postoji ) pa

tako tu cinjenicu koriste kosmonauti da u posebno konstruisanim avionima simuliraju bestezinsko stanje

i pripremaju se za letove u svemir . . .
modelspacesi_4x3.jpg
 
Bez zelje da polemisem ili ne daj boze bilo koga omalovazavam moram reci da si ti ipak neke stvari malo pomesao :osmeh:

Sada ispade ako neko telo ( masa ) u svemiru ne rotira oko svoje ose onda ne postoji gravitacija :sta:

Po nekoj univerzalnoj definiciji

E sad da stvari i nisu bas tako jednostavne pominjao je i Einstein , koji je imao stav da gravitacija i nije SILA u klasicnom smislu

i da masa planeta u stvari na neki nacin ZAKRIVLJUJE prostor i stvara efekat kruzenja planeta u prostoru . . .


Da bi nam sto lakse pojasnili u skoli su nas nekada ucili kako postoje GRAVITONI , cestice koje prenose gravitaciju ,

pa su nam cak i skicirali gravitacione linije sila i talase ( sl kao magnet ) ali stvari nisu bas tako proste . . .

p.s . . . . .zanimljivo je da se gravitacija ne oseca u slobodnom padu ( sto ne znaci da ne postoji ) pa

tako tu cinjenicu koriste kosmonauti da u posebno konstruisanim avionima simuliraju bestezinsko stanje

i pripremaju se za letove u svemir . . .
modelspacesi_4x3.jpg
Taman posla, ne svatam to kao omalovazanje nego diskusijom.

Nisam hteo obsirnije da pisem, jer ipak mislim da neko ko ovo cita i malo se bavio sa ovom tematikom isto razume odprike o cemu se radi.

Slazem se sa tobom sto si napisao i isto sam tako i ucio ali sam se lose izrazio.
Moj izkaz o gravitaciji u svemiru i astronautima se odnosio na ovo:
https://youtu.be/im-JM0f_J7s
I
https://youtu.be/A7WJ9FPEYU4

A i ovo
https://youtu.be/xJ0m_0v6fQk
 
Neznam jos uvek sam skeptican... zombie 666 sta ce nam onda danas toliki silni sateliti, kada nam ne trebaju? Il mozda ne postoje, kako da ne padaju na zemlju?
 
Ma po teorijama ravnozemljaša:
- sateliti uopšte ne postoje.
- Čovek uopšte nije otišao u svemir.
- 20tak hiljada km u visini je plafon dokle može da se stigne.
Zemlja se ne okreće oko Sunca već Sunce kruži oko Zemlje.
Sunce je u stvari mnogo manje od Zemlje.
Sve ostale zvezde ne postoje, to su samo tačkice koje svetle…
Ima još dosta toga, da ne kažem gluposti, ne mogu svih da se setim...
Inače, oni navode neke eksperimente gde brod na pučini ne "uranja" u more, i još doca toga, napišu npr "Pera je još pre 80 god dokazao da kada je gledao kroz durbin brod zapravo ne zaranja… " i onda se ovi bez mozga prime i poveruju. A to da li je Pera uopšte postojao - nije ni bitno…
Nego… iritiralo me je što je to toliko kompleksna materija, zbog veličine zemlje, da prosto nije moguće sam čovek da proveri većinu toga…
A onda sam se setio:
Ako sateliti zaista ne postoje i nme kruže oko Zemlje - kako to satelitska antena prima signal? Od čega? I zašto ako je malo zaokreneš gubiš signal.
I, šta to vidiš iz opservatorije kada uperiš teleskop u satelit?
 
Poznato mi je to oko ravnozemljasa i te neke price. Ja licno ne znam da li je zemlja ravna ili loptasta. Medjutim, mene vise zanima zasto je nekome toliko vazno da li je zemlja ravna ili lopta?
 
Nazad
Vrh