Ječam 2018/2019

Moj sav pustio klicu 1 cm u zemlji od 5l kise koja je bila pala i tako se osusio, Jedino onaj koji masina nije zatrpala ostalo celo zrno.
Sa psenicom isto stanje.
U ataru nisam video ni jednu njivu da se zeleni....
 
Ovaj je dio pokisao sa 5 litara, a ostatak posijan sutra dan nakon te kiše od 5 litara. Da to nije bilo, ne bi nista bilo.
Imam jedan malo dio za koji mi je nedostajalo sjemena i posijan je nakon 6-7 dana i on je jako šaren.
 
Posejan LG Zanzibar juče, norma oko 120 kg/kj. Pre toga zaoran map oko 110 kg/kj. Danas treba valjati pa nastaviti spremanje za pšenicu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Obišao za vikend da vidim kakvo je stanje. 'Donji' deo njive je solidan uzimajući u obzir trenutne (ne)prilike.

7114ac323fde11856e4277f224c9c3b1.jpg
6e405864448da800d31d16f77b02e948.jpg


'Gornji' deo oslikava koliko je zapravo loše. Bolji je deo gde se brao kukuruz pa je kukuruzovina sačuvala nešto vlage. Tamo gde je bio suncokret i gde je rađena silaža je jako loše.

e7efceaba1e8906a9bcd4a23621062b8.jpg
4ba3c12aa925b4670178ac899a64a263.jpg
777fe6eb0f99a254e616554cbdaf0a01.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Dali je neko uzimao syngentino hibridno seme jecma Jallon?
Zanima me cena posto je meni naplaceno 200 rsd kilogram........
A nemogu nigde na internetu naci nikakvu ponudu sa cenom istog.....
 
Ja tek danas posejao ječam,iz više razloga nisam mogao ranije. Videćemo,ne mora kasna setva da znači loš rod. Bar se nadam da ne znači :osmeh:
 
Obilazio malo njive, kopao tu i tamo trazio zrno posto ama bas NISTA nije niklo.
Zanimljiva stvar je sto svako zrno koje sam nasao ima koren 5cm dugacak pa i vise ali ni jedno jedino zrno nema klicu pustenu prema gore????
To jos nisam video, neznam oce li biti nesto od toga.....?
 
@zvonimir 60

Još je to dosta daleko od solidnog roda. Ali obzirom da ima još koji nisu nikli ovo je super. Imam još dve parcele gde je jedan još malo bolji od ovoga, a drugi je lošiji koji još nije sav nikao.
 
Dali je neko uzimao syngentino hibridno seme jecma Jallon?
Zanima me cena posto je meni naplaceno 200 rsd kilogram........
A nemogu nigde na internetu naci nikakvu ponudu sa cenom istog.....
Sejao sam ga prosle godine (2017/2018 ),bila je neka promotivna cena...(pre nego sto krenuh da ti pisem,probao sam da nadjem otpremnicu jer sam ga uzeo na robnu razmenu,ali nisam nasao,pa ne mogu nista konkretno da ti kazem) ...secam se da mi je tada covek iz zadruge u Sutjesci rekao da je to povoljna cena jer je promotivna i da je inace mnogo skuplje...malo sam se neckao ,ne zbog cene vec sto je setvena norma oko 60kg po jutru,ali rekoh ajde da probam...nisam se posle pokajao,bio solidan rod ,oko 3800kg po jutru.
 
Da li planira neko da seje prolecni jecam? Prosle godine sam sejao grand i extra sam prosao i sa euklidom sam bio zadovoljan,pa razmisljam da posejem scarlet jer je od istog proizvodjaca - cosun seed. Jel ima neko iskustva sa ovim jecmom?
 
Nazad
Vrh