Ječam 2018/2019

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
8.709
Lokacija
Subotica
Prošle godine nisam imao ječma a ove bih posejao jedno 4-5kj stočnog. U ponudi imam BC Bosut i Zanzibar (valjda LG),pa se dvoumim.
U jednoj od tema sam pronašao da je član Dragan 18 posejao Zanzibar ali nisam pronašao ništa više.... Da li je neko možda sejao nešto od navedenih? Ili možda zna nekoga ko je sejao.
 
Posejali 2 kj u sredu, ne znam koja sorta, nije semenski. Posejano oko 260 - 270 kg, neka ima malo i za miševe . A prašina tolika da se ne vidi trag od markera.
 
To je relativna stvar,kod mene je ove god 40 + po kj a sejana 2 novembra,a hvali je i tu lik sa foruma ima avatar slaninicu u obliku kofera,a nisam je prskao samo pred setvu 100 kg map, februar 100 kg urea,tanjirano i posle setve povaljano bukur valjkom.
 
Da li sejati jecam? Sejao bi jednu parcelu ali je opasno suvo, plasi me da bacim a da onda misevi pokupe, jer kisa tek nesto krajem meseca
 
Jedan traktor venčaj sa rasipačem,pa kad šta treba....Đubrivo za strnine,otrov protivu miševa pa opet đubrivo za zimsko.... :)
 
Posejao sam grand za potrebe svog stočarstva. Odluka je pala zbog količine proteina koju napominju na sajtu. Ako su slagali, neka bar dobro rodi, a proteini neka budu kao i kod NS sorti. Ako omane, nisam mnogo ni rizikovao (50 kg semena).
 
Juče posejano 15kj pivarca Skarlet,fakultativna sorta može od 1.10 do 1.4 da se seje(bar tako kažu).Ove godine sam ga sejao oko 15.3.
 
Ljudi kod nas kise nema niti da se ore ni tanjira ne moze, sta da se radi? Uticace to na prinos ako se poseje kasjije sredinom Novembra tek izgleda...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh