otvaranje vrata /prozora/ na plastenicima

tibor.danji

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
305
Lokacija
Kelebija -Subotica
dolazi toplo vreme, bar se nadam , i kako resiti otvaranje i zatvaranje otvora za ventilaciju automatski kada nismo prisutni - preko termostata , luksomata , kakvim motorima/od satelitske antene motor , autobrisac/ ima li neko resen taj problem na ovakav nacin , . u komsiluku postoji sa motorima od satelitske ali su plastenici sa istim vratima i poredjani jedno pored drugog jedno 40 kom x druga strana i vrata su ista . sto kod mene nije slucaj , ja imam 9 vrata , dali neko zna resenje a da nije nesto komplikovano i skupo , ::svaka cast:: trenutna temperatura u plasteniku /na 1 metar visine/ + 36.2 c iako je gore rasel mreza i ukreceno sa krecom.
fyz88y.jpg
 
EEE druze,trebao si jutros kod mene da dodjes ,pa da vidis kako se automatski otvara plastenik .
Samo jak vetar i cepaj bato :haha:
iscupao mi vetar ceo luk a sa njim ode i folija,ali sva sreca pa je u tom plasteniku karfiol,tako da ce sutra sve biti na svom mestu,al da mi je skokao onaj gde mi je paradajz onda bih stvarno :udri:
 
i kod mene je za sada rucno ali ako je moguce resiti automastski zatvaranje onda su mogucnosti havarije i od vetra manje ,.Bas u temi caffe vremenske prilike u 2010 sam postavio prognozu do 12.06 i vreme ne odgovara nikako , a treba i drugo nesto raditi ne sedeti i cekati nevreme pa onda zatvarati otvore za ventilaciju ,.meni da zatvorim sva vrata/otvore/ treba bar 10 min a to moze da bude vetru dovoljno da napravi dzunbus, ako sam kuci . a ako ne onda ::lose::
reciklaza je napisao(la):
EEE druze,trebao si jutros kod mene da dodjes ,pa da vidis kako se automatski otvara plastenik .
Samo jak vetar i cepaj bato :haha:
iscupao mi vetar ceo luk a sa njim ode i folija,ali sva sreca pa je u tom plasteniku karfiol,tako da ce sutra sve biti na svom mestu,al da mi je skokao onaj gde mi je paradajz onda bih stvarno :udri:
nadam se da ti nije steta velika i da si mogao resiti popraviti stetu :cao:
 
Pa druze steta i nije neka,samo sto opet moram da se zezam sa bravarijom,ali za sada me to ne brine toliko posto je karfiol u tom plasteniku,tako da mi se ne zuri sa pokrivanjem,dobro ce njemu biti i bez folije,a do kornisona cu to sve doterati u red :)
 
Samo da malo ugrije,pa ne bi trebalo ni zatvarati. I kod mene je ručno i nemam bočno provjetravanje jer su plastenici dužine 20 metara,pa nije ni potrebno.A kad krečite........jel ga baš okrečite ili samo "ušarenite"?
 
bas krecim sa gasenim krecom potrosim 25 kg i 50 litara vode + cement+ jestivo ulje i to mozda 2 -3 puta u letnjim mesecima / i jos rasel mreza gore. nije ni to problem sto kada je toplo onda je otvoreno , ali kada nisam prisutan a dodje nevreme a ono sve otvoreno a plastenici u komsiluku !!! prosle nedelje sam otvarao i zatvarao i po 10 puta ,cas sunce cas vetar sa kisom , zato bih hteo resiti automatski jer vremenske prilike nam ne idu na ruke.Inace plastenici su duzine 15 metara i posto posedujem TFA klima loger /digitalni termometar i higrometar u stanu i 2 senzora u plastenicima i podeseno je da kada temperatura u plasteniku bude npr. 34 c onda se ukljuci alarm na klima logeru i javlja u kojem plasteniku je prevelika temperatura , moguce je prikljuciti max 5 senzora /bezicnih/ domet do 100 m bez prepreka.i paradajz baci cvet kada je temperatura visa od 35 c . prosle godine mi je bacio cvet na svim stabljikama 5 i 6 sprat , a 7 i 9 i 10 bilo ploda ali je i bilo hladnije . :ppozdrav:
 
ja plastenik nocu zatvaram, ali je vlaga unutra ujutro a i uvece 100 %. pa neznam dali bi sta bilo bolje da je non stop
otvoren. i kako bi se te hladnije temperature odrazile na jagodu Azn Azn
 
Nazad
Vrh