Anketa o strukturi poljoprivrednih gazdinstava 2018

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
U najavi je akcija "Anketa o strukturi poljoprivrednih gazdinstava 2018" koju sprovodi republički zavode za statistiku podržan od strane Evropske unije.

Ovako je to stiglo danak kod mene kući, najava je da će vreme anketiranja biti od 1 oktobra do 30 novembra 2018 godine. Više o ovoj zanimaciji možete videti na linku ispod.

http://popispoljoprivrede.stat.rs/popis/spg/

Ja ću ovde napisati kada nas poseti anketar, šta je i kako bilo. Ko zna možda posete još koga sa foruma, nisu naveli koliki će biti uzorak.
 
[FONT=&quot]"Анкета се спроводи у трогодишњој периодици, између два пописа пољопривреде, и представља важно структурно истраживање у систему статистике пољопривреде. У периоду спровођења Анкете, анкетари ће посетити 120.000 пољопривредних газдинстава на територији Републике Србије и прикупиће податке о коришћеном пољопривредном земљишту, броју стоке, механизацији, радној снази на газдинствима, производном методу примењеном у пољопривреди и др.[/FONT]
[FONT=&quot]Добијене информације користиће креаторима аграрне политике за доношење одлука и краткорочних и дугорочних стратегија развоја пољопривреде, али и пољопривредним произвођачима за боље планирање пољопривредне производње, установљавање пољопривредне гране у коју би требало инвестирати, као и за пријављивање код националних и европских фондова за подршку у пољопривреди. Поред тога, ови подаци биће основа за ажурирање Статистичког регистра пољопривредних газдинстава, од кога зависи квалитет података о пољопривредној производњи."


Ovo je dobro za anketare,kako sam informisan,imaju nesto vise od 500 dinara po anketiranom domacinstvu i u proseku imaju oko 230 domacinstava za obilazak.Doduse,troskovi goriva su uracunati u tu cenu.[/FONT]
 
da , mislim da je vec bio popis za poljoprivredu 2012.godine. Mislim da je to ok. ako nema statistike ne mozete ni voditi agrarnu politiku. Mada, kod nas to niko ne gleda i ne prati a narocito ne ministri i drugi kreatori politike. Kod nas se ne radi analiticki vec od slucaja do slucaja i od problema do problema, i sve zbog zadovoljstva birackog tela, na zalost!
 
"Анкета се спроводи у трогодишњој периодици, између два пописа пољопривреде, и представља важно структурно истраживање у систему статистике пољопривреде. У периоду спровођења Анкете, анкетари ће посетити 120.000 пољопривредних газдинстава на територији Републике Србије и прикупиће податке о коришћеном пољопривредном земљишту, броју стоке, механизацији, радној снази на газдинствима, производном методу примењеном у пољопривреди и др.
Добијене информације користиће креаторима аграрне политике за доношење одлука и краткорочних и дугорочних стратегија развоја пољопривреде, али и пољопривредним произвођачима за боље планирање пољопривредне производње, установљавање пољопривредне гране у коју би требало инвестирати, као и за пријављивање код националних и европских фондова за подршку у пољопривреди. Поред тога, ови подаци биће основа за ажурирање Статистичког регистра пољопривредних газдинстава, од кога зависи квалитет података о пољопривредној производњи."


Ovo je dobro za anketare,kako sam informisan,imaju nesto vise od 500 dinara po anketiranom domacinstvu i u proseku imaju oko 230 domacinstava za obilazak.Doduse,troskovi goriva su uracunati u tu cenu.
Kako ce biti birani anketari??:osmeh:
 
Posebno je dobra budalaština ono gde pišu "u anketu je slučajnim izborom uključeno i vaše gazdinstvo".
Bilo je tako nešto pre par godina. kad su došli da anketiraju, ja nisam bio kući i - ćao.
 
Pa nezna covek dal je dobro reci nisam tu pa posle neki gologuzan nalupa podatke i eto "prosto mi je neprijatno koliko nam dobro ide".Mada sigurno ce falsifikovati podatke tako da :sjasi:
 
Iskreno za koji moj i anketiraju kada se sve zna.Možda proveravaju da li je istina to da nas je prosto sramota kako nam dobro ide.
 
Meni je isto stigla koverta o tom anketiranju,nisam se nigde prijavljivao a nisam ni dužan da pristanem na te ankete.
 
Bili danas kod mene. Sve odgovore na pitanja koja postavljaju,lako bi mogli naći u bazi podataka svakog gazdinstva. Naravno,nikakvo pitanje ne postavljaju čime smo nezadovoljni,da li smo nečim zadovoljni,da li imamo neki predlog šta bi trebalo menjati... Ništa od toga.
Sve u svemu,ovo smatram samo gubljenjem vremena.
 
Nazad
Vrh