Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
srdjuanzorz je napisao(la):
pujol je napisao(la):
Auuuu, :D dokle ce da ide,sad sam se pokajao sto nisam vise zasejao :nono:
Nije kasno za jare sorte a na tu cenu i 4t je super.Da li ima neko za prodaju jaru sortu za seme.
Ne sikirajtese , vec racunaju da je obore u zetvi da bi zadovoljili mlinskopekarsku indrustiju , da hleb neprodje 44-46 dinara .
Sada uzimaju zajmove , radice na 44-46 a na leto ce da nas pojeb.. i uzmu nam zito po njima odgovarajucoj ceni i dobro zarade a mi i dalje ostanemo praznih saka , a oni budu patriote i veliki politicari :zli: :zli: :zli: :zli: j...... ih beograd , nek daju slobodno trziste da gledamo kako jedu
usi jedni drugima j.... m...
 
Rale oni na to nemogu vise da uticu budi siguran. Ali nasi tajkunima je sigurno cilj ovog leta da dobro zarade na sirotom srpskom seljaku i gladnom afrikancu. :zli: :zli: ::lose:: ::lose::
 
Ma od jare sorte tu nema vajde,u startu je prinos manji za 20-3o posto a sve zavisi kakva je godina tako da moze da bude prinos manji i do 50 posto. :haha:
 
Radio sam pre 10g Zajecarsku sortu Leda koja je dala 3t ali i ozime su te godine dale 4,5 do 5t bio je susan maj mesec.Sada sigurno ima bolje sorte.
 
Pa otprilike sam naveo, mislim da je razlika oko 2 dinara na Madjarskoj berzi i kod nas, ispravi me ako gresim. Mada psenica moze da se pazari i po nizoj ceni od berzanske.
 
juce sam prodao 3 t psenice sa lagera da platim dzubre, Vrsac ,po ceni od 25 din/kg
za lager na tu kolicinu mi uzeli 212 kg
nije vazno sta sejes vec gde ga drzis :zli: :nono: ::novac::
 
Dobro si ti prosao ..Meni svaki mesec salju papir da su skinuli tonu na lezarinu na 14 vagona .. Drzavava propada pa na nama uzimaju :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: ::lose::
 
Ma ta psenica je socialna kategorija imao sam letos 30 jutara bilo i neponovilo se vise rod 22-25 meteri po jutru sa 300 kilograma vestaka toliko sam soje imao sa 100 kg vestaka propast ziva.Ja je necu sejati par godina to je sigurno.Sad pred zetvu ce biti opet neizveznost nezna se cena kad predate svi onda ce izaci sa cenom od 15-18 dinara i rece mi nemozemo vise da platimo.Najbolje ko ima silos uskladisti i cekati ovako nevredi vise pariteti,leger kad sve zivo pokupe zarada slaba.A ta jeftinija psenica sto su pre pretili uvozom se zna kakva je za hleb bas i nije a ove hlebne manje rode ali imaju dobar kvalitet a niko ovde negleda kvalitet ja mislim da bogatije zemlje rangiraju po kvalitetu njihovu psenicu stocna je jeftinija i vise od hlebna rodi manje i ima bolji kvalitet
 
To je prijatelju za svaki usev kad je vrsa onda je najmanja cena a kad sve prodje onda cena skace.Nije to vise kao pre,sad moras da imas neko skladiste kakvo takvo i malo da cekas cenu.Nemoze se vise ziveti od preprodavaca. ::lose::
 
danas u Vrscu u mlinu cena je 26 din/kg sa lagera,kad odbiju lager ispadne oko 24.3 din/kg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh