Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ništa me nigde ne košta.
moja potvrda glasi "predao toliko i toliko pšenice jus kvaliteta.pšenica se nalazi u silosima tog i tog"
tekući račun ima svaki registrovani proizvođač.
a ako je tekući račun nekom prepreka, taj i treba da dobije za pšenicu 8din.
25 tona jeste minimum. ali oni ispod 25 tona i ne mogu da pritisnu prerađivače.
pare dobiješ u roku od 3 dana od dana kad berza proda tvoje žito.
provizija berze je 1%.
potrebna je i potvrda da si obnovio gazdinstvo - 0 dinara
i potvrda da si poreski obveznik po osnovu prihoda od poljoprivrede - 0 dinara.
---------------------------
u ukupnu kalkulaciju treba uzeti i to da će ti mlin gde je pšenica uskladištena skinuti oko 4% jer pšenicu ne prodaješ njima.

niše ne ide preko bilo kakvog preduzeća. ja kao fizičko lice prodajem robu na berzi.
od papira treba još i fotokopija L.K.
 
tarana je napisao(la):
ništa me nigde ne košta.
moja potvrda glasi "predao toliko i toliko pšenice jus kvaliteta.pšenica se nalazi u silosima tog i tog"
tekući račun ima svaki registrovani proizvođač.
a ako je tekući račun nekom prepreka, taj i treba da dobije za pšenicu 8din.
25 tona jeste minimum. ali oni ispod 25 tona i ne mogu da pritisnu prerađivače.
pare dobiješ u roku od 3 dana od dana kad berza proda tvoje žito.
provizija berze je 1%.
potrebna je i potvrda da si obnovio gazdinstvo - 0 dinara
i potvrda da si poreski obveznik po osnovu prihoda od poljoprivrede - 0 dinara.
---------------------------
u ukupnu kalkulaciju treba uzeti i to da će ti mlin gde je pšenica uskladištena skinuti oko 4% jer pšenicu ne prodaješ njima.

niše ne ide preko bilo kakvog preduzeća. ja kao fizičko lice prodajem robu na berzi.
od papira treba još i fotokopija L.K.
Tarana,
ako sam te razumeo -1% i -4%
a prevoz FCO kupac:haha:
Molim te kad realizujes da nam pokazes celu kalkulaciju
 
vidi ovako.čitava priča je bila zasnovana na informaciji koju sam imao od petka.
dakle cena 15 + pdv.
najverovatnije ću sutra da prodam sve senti po ceni od 16+pdv.
----------------------------
zvao danas produktnu.čuo šta treba od papira.čuo cenu za banat.cena nije ista da regiju koja je bliže dunavu i za nas koji smo na suvom a do prve barže ima 150km. i kukuruz je kod nas jeftiniji u proseku za 1-1.5dinar. transportni troškovi su veći.
o prevozu brine kupac.roba je FCO moj mlin. zato i ne postižem max cenu s berze.
dakle, za žito uskladišteno u senti, ja mogu da dobijem 17.2-17.5 din + pdv, u zavisnosti od kretanja cena za taj dan. ako uzmemo cenu od 17.2 + 0.86 pdv, to je 18.06din.
oduzmem 5% na ukupne trokove čitave operacije (oko 90 para) i cena mi je 17.16 din.
u odnosu na 15.75, apsolutno isplativa operacija.
u odnosu na 16.8, takođe isplativa.ali godinama predajem žito senti i ne bih da koljem vola za kilo mesa. ljudi su korektni. (za razliku od nekih drugih, koji sad da mi ponude 30 din/kg, ne bi dobili moje žito!) a biće i drugačijih godina, kad će biti problem uskladištiti žito.
Post je spojen: [time]понедељак, 16. август 2010. 04:51:07 MST[/time]
_________________________________________________
dukej. niko ne priča o fiksnih 2.5 din.
kalkulacija važi za današnji dan.
znači
-vi plaćate toliko?
-e pa malo je kume!
-sad ću da vam uzmem to što je kod vas na lageru i da prodam drugom! a vi uzmite svojih 4%!

pa kad nas 10-20-50 izvuče žito na taj način, da vidim koliko će onda da plaćaju.
 
Sve je to lepo, samo ko vam garantuje da će cena na berzi uvek biti veća za 2.5 din/kg. Kolika je bila cena na berzi a koliko se moglo dobiti na slobodnom tržištu pre nego što je postalo jasno da pšenice neće biti zbog vremenskih neprilika u svetu? Da li je i tad razlika bila 2.5 din/kg?
 
Razumem ja tebe u potpunosti, nisam ni mislio na fiksnu razliku u ceni na berzi i kod lokalnih otkupljivača već na razliku uopšte. Šta kad te razlike ne bude bilo ili ne bude tolika da se isplati da izgubiš i tih 4%. A to je najčešći slučaj!
Šta učiniti da pšenica dobije drugačiji tretman i cenu koja ekonomski opravdava proizvodnju? Šta učiniti da prestanu priče kako nikad manje nije posejano a posle nikad više ovršeno, da su rezerve tolike da se ne zna gde će se skladištiti novi rod i da su silosi potpuno prazni ako neko vidi priliku da se ovajdi uvozom... Šta učiniti da Robne rezerve ako već ne pomažu poljoprivrednicima, bar ni ne odmažu... O tome ja govorim i siguran sam da se ništa neće promenuti bez nekog radikalnijeg poteza, kao što je npr. bojkot setve.
 
cena od 16.8 din ekonomski opravdava proizvodnju.
ali svaki od nas pojedinacno mora da pronadje svoj racun u proizvodnji.
ne mozemo proizvoditi mimo trzista.
ove godine se u proizvodnji desilo to sto se desilo i sva trzista su odreagovala pa i nase.
12din se pre mesec dana cinilo kao premija.a sad je vec 17-18.
svaki paor koji pretenduje da bude uspesan u ovom poslu, MORA biti informisan.
ako su svetske zalihe psenice najvece u poslednjih 10 godina, ne cini mi se preterano pametnim da sejem psenicu.
psenica je ovde uzeta samo kao primer.
recimo, ja dogodine smanjujem psenicu a povecavam kukuruz.
sto se prica tice, mene ne uzbudjuju preterano, jer kad se magla razidje, stvari se vrlo brzo razjasne.
te price su namenjene maloj deci, koja se informisu iskljucivo preko tv-a.
sto vise ljudi nasedne, vise para debelguzima u dzep.
el treba da se potresam kad ministar kaze:
posejano 495000ha, prosecan prinos 3.5 tone, to je izmedju 1.5-1.6 miliona tona.
:haha:?
 
Ima još jedan vrlo efikasan način borbe:
Razmislite kako da svako od vas napravi neki sopstveni smeštaj za pšenicu:mali siloščić,nekakav bunker,preuređenu šupu,garažu...(nemora to biti ništa megalomanski na stotine hiljada tona,da bi se videlo izdaleka i da bi se trkali sa komšijama u selu).
Već nešto od par vagona,koliko kome treba.
I onda pšenicu kući i nema onih 4% odbitaka kad se iznosi pšenica iz silosa,i nema još kojekakvih odbitaka...A ti troškovi su zapravo i veći jer većina silosa naplaciva 15 mesečno za čuvanje pšenice,tako da dok se dočeka cena može da bude i trošak od 10 %.
I onda ko je ima kući,može dobro da je proda šitarima,makedoncima,bosancima,ii kao što Tarana kaže na produktnoj berzi.
E za to se isplati prodati i kola i telefon i televizor iz kuće da bi se tako nešto napravilo.
 
Danas kolega dobijao 18.2 din sa pdv-om hektolitar 74 i nije prodao inace psenica je lagerovana kod njega u hangaru a kolicina je 50 tona :cao:
 
Tarana, jedno pitanje u vezi berze,- prilikom transakcije tj. pri prodaje zita nekom drugom a ne matičnom mlinu oni naplacuju 4%, e sad me interesuje za koji period oni to naplacuju.
Da li mesecno ide 4% ili ...

Danas mislim da pozovem jednu firmu da mi odrade transakciju na berzi pošto nisam upoznat kako fizička lica mogu to da odrade... uz njihovu proviziju od 1% na ukupnu transakciju sto meni odgovara.

pozdrav
 
imaš ulaz, izlaz, eventualno neko rešetanje i fumigaciju i mesečni lager.
mesečni lager je 1%.što duže stoji u mlinu, veći su ti troškovi "vađenja".
 
Cuprija "MLINKO" danas me zvali da sklopim ugovor o prodaji 12.00 din sa pdv nije kvalitet kazu, bezobrazluk dal to ima negde jos, nije mi jasno :ppozdrav:
 
siks je napisao(la):
Cuprija "MLINKO" danas me zvali da sklopim ugovor o prodaji 12.00 din sa pdv nije kvalitet kazu, bezobrazluk dal to ima negde jos, nije mi jasno :ppozdrav:
e pa za tu cenu im izvadi svoje zito iz mlina pa makar ranio golubove a ne da se lopovi bogate :zli:
 
Ja se bavim uvozom psenice za Bosnu
Problem je osnovni sto Srbski seljak prodaje "psenicu", za razliku od Madjarskog koji prvo pokazuje dokumen sa kompletnom analizom i tek tada izlazi na trziste trenutna cijena je od 155-205 .
 
Djuro Modrica je napisao(la):
Ja se bavim uvozom psenice za Bosnu
Problem je osnovni sto Srbski seljak prodaje "psenicu", za razliku od Madjarskog koji prvo pokazuje dokumen sa kompletnom analizom i tek tada izlazi na trziste trenutna cijena je od 155-205 .
A ti onda pici do madjarije po papire pa se vrati da nam se prestavis i diskutujemo malo o tome
a imamo i temu OGLASI gde mozes da postavis oglas JA HOCU DA KUPIM JEFTINU PSENICU
Post je spojen: [time]1283117365[/time]
_________________________________________________
http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
http://poljoinfo.com/index.php?acti...lapse;sesc=f736b6fa57c991775869c581a071c6d6#9
 
i kod nas 18din, mada se pogadjaju sa svakim ko na pijaci, psenicu kod njih na skladistu placaju manje a ko dotera od kuce vise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh