Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam na koji nacin moze da se smanji kada zita NEMA!
 
Komentar iz Politike-
ЗОРАН ШУНДИЋ, агроном | 17/03/2011 21:17

СА ПШЕНИЦОМ НИШТА НОВО.- 1. Благо нама засејано више хектара у јесењој сетви него што је планирано; 2. Добар усев, очекујемо солидан род; 3. Само да не буде градобитине! 4. Лепо родило, могло је и боље; 5. Ново зрно - нова пара; 6. Цена слаба, али извозимо (нпр. по 12.-) 7. Остало је доста за нас; 8. О Божићу сумњамо! 9. По Божићу видимо - мало је; 10. Па увешћемо из Канаде; 11. Јесте, али по 15.-) 12. 12. Нека је, хвала Богу имамо за хлеб 13. Хлеб поскупео, народ незадовољан; 14. Стрпите се, биће засејано и више него што нам је потребно...итд, итд...Стара песма на нови глас. Тако је то у (не)планској пољопривредној производњи без државног старања и субвенција. Јер, најгрђе се очекује ''кад бабица испусти дете''.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekon...zabranila-izvoz-psenice.sr.html#last_comments
 
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=6271&Itemid=1

Priča o poskupljenju hleba je puko zamajavanje javnosti, jer se trenutno igra sasvim druga i dobro znana igra koja za cilj ima pelješenje paora u vreme otkupa pšenice.
Elem, ne da hleb neće poskupeti koliko pekari traže, već će i pšenica i brašno narednih dana i meseci biti sve jeftiniji i jeftiniji kako bi u vreme otkupa žito palo na najnižu moguću vrednost i kako bi paori opet bili prevareni.
Deo ove igre je i navodna energična borba vlade i novog ministra poljoprivrede da se spreči nerealno poskupljenje hleba. Nikakvog nerealnog poskupljenja ne može i neće biti jer to neće dozvoliti otkupljivači pšenice i veliki mešetari na tržištu. Prosto je kao pasulj. Niko seljacima pšenicu neće platiti 30 dinara kilogram koliko ona sada vredi. A nema šane da cena ostane 30 dinara do početka jula pa da joj opdmah cena padne za vreme otkupa. Žito i brašno će polaka kliziti nadole, a na kraju će skroz tresnuti seljaci.
 
Ja mislim da je sa kukuruzom takva situacija bila pre nekoliko godina dal je niska cena bila ili izvoz zabranjen lepo su ga mleli u prekrupu i prodavali gde hoce za dobru lovu.Ovo vam je kao serija bela ladja kad dodje vreme za zetvu jedno 2 nedelje pred zetvu nece se znati cena psenice.Tako je bilo dosad ostace i tako najbolje da se ostavi kod kuce ili neki lager.Posejao sam za sopstvene potrebe psenicu tako cu i u buduce da radim to svaku 5 godinu psenica opali sa dobrom cenom.
 
zasto pod kljuc, kada zita ima na lageru i ceka bolju cenu od ove koja vlada vec dva meseca 17 din
 
@macvanin imas temu "cena psenice rod 2011" predpostavaljam da si proslogodisnju odavno prodao i pare potrosio :) .
 
da u pravu si, prodao ovoga proleca po dobroj ceni pa se nadam da ce i ova roda 2010/11 otici po istoj dobroj ceni u prolece 2012.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh