Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prskano je protiv bolesti pre 10 dana, posle ove prve velike kise... tada nije bilo ovoga niti bolesti... a koliko se secam prosle godine je odbacila isto tako to donje lisce...
 
Danas isao u obilazak, trebala je kisa i pala je mnogo, psenica napreduje lagano ali me nervira to sto ima simptoma bolesti i to bas kod mene a jedini sam prskao u celom kraju, prosto nemogu da verujem.Radjeno presingom pree 20 dana pa pola doze Falkon pre nekih 6-7dana, baceno 300kg kana pre mesec dana i 250kg sana pre dva meseca na ovoj parceli od 0,90h.Psenica je bila ocajna dok kisa nije pala,nikla je nesto kasnije ali sada je u fazi vlatanja i tamo gde je bila retka dosta je izbokorila i stablo joj je bujno i debelo, neznam zasto su joj listovi svetlo zeleni, verovatno zbog viska vlage.Radio sam tretman Ekobusterom dva puta. Jedini propust je bio herbicid Lanselot, pomesao sam ga sa fungicidima a to kao nije preporucljivo ali nije mi prvi put da zaboravim. Nije bilo nikakvih posledica.evo Par slika kako to izgleda.
sPbFCny.jpg

nopfAnZ.jpg

Ovo ovako ima ali retko.
Z47U9rd.jpg

undefined.jpg
undefined.jpg

Ovo slika je slikana 8aprila
tVcrBGo.jpg

28 februar jedva da je imalo nesto.
BY83W7A.jpg
 
Celul,setva posle 1.12.
Djubrenje 250kg map,250kg an i sad ceka treecu prihranu i zastitu....setvena norma 250kg ha.... Inace parcela katastrofa lose radjena ranije,....psenica nije moja,od drugara je,ali sejano na moje savete.... Nije hteo da me poslusa da lepse spremimo i posejemo sejalicom,al njigova njiva....poslusao me za kolicinu semena i djubriva i vreme prihrane....
8fd509f46a5f09df77415f70ccc17344.jpg
b647eaa67e8884f4b597490b40f8921b.jpg
3c06a7eeb78706c59c206feaf35cb0e7.jpg
5679caacf4079198aefe05a6b8d4c0a4.jpg


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Danas isao u obilazak, trebala je kisa i pala je mnogo, psenica napreduje lagano ali me nervira to sto ima simptoma bolesti i to bas kod mene a jedini sam prskao u celom kraju, prosto nemogu da verujem.Radjeno presingom pree 20 dana pa pola doze Falkon pre nekih 6-7dana, baceno 300kg kana pre mesec dana i 250kg sana pre dva meseca na ovoj parceli od 0,90h.Psenica je bila ocajna dok kisa nije pala,nikla je nesto kasnije ali sada je u fazi vlatanja i tamo gde je bila retka dosta je izbokorila i stablo joj je bujno i debelo, neznam zasto su joj listovi svetlo zeleni, verovatno zbog viska vlage.Radio sam tretman Ekobusterom dva puta. Jedini propust je bio herbicid Lanselot, pomesao sam ga sa fungicidima a to kao nije preporucljivo ali nije mi prvi put da zaboravim. Nije bilo nikakvih posledica.evo Par slika kako to izgleda.
sPbFCny.jpg

nopfAnZ.jpg

Ovo ovako ima ali retko.
Z47U9rd.jpg

undefined.jpg
undefined.jpg

Ovo slika je slikana 8aprila
tVcrBGo.jpg

28 februar jedva da je imalo nesto.
BY83W7A.jpg


Kakva je bila ova ti odlicno izgleda.Kako ti se cini ekobooster?Koju dozu bustera si isao na 1l ili 1ha?Ja sam isao 1litra na 1lanaca neke razlike nisam video,probao sam i taj ekobosterMAX na 2ha pored ekobustera2 a sa druge strane nije tretirano uopste veruj mi da nema razlike, to sam gledao pre 7 dana sad nisam a prskao sam pre 2 nedelje.
 
Isao sam 1l po hektaru, veruj mi da neznam koliki je efekat i imali ga uopste, nisam uradio kontrolu pa da znam.Nije mi prvi put da vadim psenicu iz mrtvih, najvazije je dobra prihrana Kanom, bar kod mene bro1 djubrivo za vruhunski prinos ali bez kise nista.Ovo je bilo na ivici da se osusi,kise nije bilo ali sada dobro buja i moze da rodi odlicno ako je spasem od bolesti,relativno je mlada pa se sada razvija normalno nije preskakala fenofaze.Moracu da odradim Falkon jos pola doze ako vreme dozvoli u petak.
 
Kakva su iskustva za prskanje pšenice "Sekatorom" sa formiranim zastavičarem na pšenici? Može ili ne? Da li će biti nekih neželjenih dejstava?
 
Ne razumem ljude ako vec ne zele da ostave psenicu , zar niko nema diskosnu sejalicu da im poseje i posle totalom preko psenice i resena stvar.Sada orati, pa ko ce tu zemlju da pripremi za setvu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 



За 14 дана нестало 20% пшенице..
Прскана пре 14 дана ,тада само до комшије било око пола метра симптома.
Сада грмови по целој њиви .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh